تشدید بازرسی‌ها بر روند تولید نان و جلوگیری از قاچاق آرد در چهارمحال و بختیاری

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، از تشدید بازرسی‌ها بر روند کیفیت نان و جلوگیری از قاچاق آرد در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، غلامرضا قائدامینی معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از تشدید نظارت بر کیفیت نان واحد‌های خبازی استان خبر داد و گفت: با واحد‌هایی که نسبت به این مهم بی‌توجهی کنند برخورد جدی می‌شود.

او افزود: در شهرستان شهرکرد سه گروه و در هریک از ۹ شهرستان دیگر یک گروه ۲ نفره، نظارت‌های ماهانه خود را بر نانوایی‌های فعال در استان تشدید می‌کنند و چنانچه در این بازرسی‌ها موردی از تخلف به ویژه در حوزه کیفیت نان شناسایی شود، با واحد متخلف به شدت برخورد می‌شود.


بیشتر بخوانید


قائدامینی اضافه کرد: امسال ۱۰ هزار و ۴۴۵ مورد بازرسی از واحد‌های نانوایی استان انجام گرفته که در این بازرسی‌ها ۵۲۴ مورد تخلف شناسایی و برای آن ۳۹۹ پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

او، ارزش ریالی این تخلفات را بیش از ۲۶ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، عرضه خارج از شبکه و درج نکرن قیمت از جمله این تخلفات بوده است.

قائدامینی، رعایت نکردن موارد بهداشتی را بیشترین تخلف کشف شده در بازرسی‌های انجام شده از واحد‌های نانوایی استان اعلام کرد و گفت: امسال ۱۱۹ مورد تخلف در این حوزه شناسایی شده که در نهایت منجر به پلمب سه واحد نانوایی در استان شد.

او ادامه داد: همچنین سه واحد نانوایی دیگر نیز به سبب تخلف در حوزه آرد در سال ۹۹ پلمب شده است.

قائدامینی از مردم استان درخواست کرد تا تخلفات شکل گرفته و یا شکایت‌های خود را از طریق تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.

انتهای پیام/ف

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر