واقعیت‌هایی از کلیپ جنجالی قطع درختان مرکبات + فیلم

روابط عمومی دادگستری مازندران در خصوص کلیپ منتشر شده از قطع درختان مرکبات در شیرگاه اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،انتشار فیلمی با موضوع قطع درختان مرکبات مثمر درسوادکوه شمالی با حکم قضایی و برخی جوسازی‌ها علیه دستگاه قضایی و اداره منابع طبیعی و نیروی انتظامی، واکنش‌هایی در رسانه‌ها ایجاد کرد، بر این اساس، دادگستری مازندران درجهت تنویر افکار عمومی، حقیقت موضوع را پیگیری کرد.

روابط عمومی دادگستری مازندران اعلام کرد مطابق بررسی‌ها و سوابق موجود و با ارجاع امر به هیأت کارشناسان رسمی دادگستری دادگاه بدوی حکم بر ملی بودن عرصه مذکور صادر که پس از اعتراض در دادگاه تجدیدنظر نیز حکم بدوی عینا تایید شد.

پس از آن اداره منابع طبیعی به استناد حکم قطعی دادگاه مبنی بر ملی بودن عرصه مذکور، دادخواست خلع ید و قلع و قمع را تقدیم دادگاه نمود که پس از رسیدگی حکم بر خلع ید از عرصه موصوف به مساحت ۴۱۶۵ مترمربع به انضمام قلع و قمع صادر و پس از قطعیت رای، محکوم علیه رأسا طی لایحه‌ای اعلام می‌دارد که حاضر به اجرای حکم  است .

بیشتر بخوانید 

با اعطای مهلت به محکوم علیه از جانب دایره اجرای احکام مدنی، متاسفانه محکوم علیه به تعهد خود عمل نکرده و چندین بار، تقاضای استمهال کرده ودادگاه با درخواست وی موافقت می کند.

مع الوصف پس از انقضای مهلت مورد نظر، متصرف غیرقانونی به تعهد خود عمل نکرده که در نهایت با حضور مامورین در محل اجرای حکم، حکم قطعی اجرا شد و متصرف غیر قانونی سپس با تهیه فیلم از قطع چند اصله درخت به باز نشر آن در فضای مجازی جهت انحراف افکار عمومی اقدام  می کند.

بنا بر بررسی‌ها کلیه اقدامات انجام شده مامورین اداره منابع طبیعی در راستای حکم قطعی قضائی با اعطای مهلت چند باره به محکوم علیه در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی صورت گرفته است.

براساس این گزارش، هرچند اقدام صورت گرفته افراد در تهیه فیلم مذکور به نوعی نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و انحراف افکار عمومی صورت گرفته است لیکن این اقدامات هیچگونه خللی در عزم و اراده دادگستری در مبارزه با فساد و جلوگیری از تعرض اشخاص به انفال عمومی ایجاد نخواهد کرد.
 
 
انتهای پیام/س
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر