فرایند صدور پروانه ساخت محصولات غذایی و آشامیدنی به روز شد

مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از به روز شدن فرایند صدور پروانه ساخت محصولات غذایی و آشامیدنی خبر داد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحسین عزیزی، مدیرکل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۱۵۰۰ درخواست در صف رسیدگی صدور مجوز بودند، گفت: در حال حاضر درخواست صدور پروانه در سامانه IRC برای ورود مواد اولیه مورد نیاز واحد‌های تولیدی حداکثر طی ۲۴ ساعت پاسخ داده می‌شوند و این یعنی گامی بلند در راستای کاهش بروکراسی اداری و تحقق شعار جهش تولید است.

مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو ادامه داد: اداره‌کل غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در راستای شفاف سازی، تکریم مراجعان و پیشگیری از مراجعات غیر ضروری، با توسعه فرآیند‌های مربوط به سامانه‌ها و برنامه‌ریزی‌های داخلی، واردات مواد اولیه تولیدی برای فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی، فرآیند‌های پاسخگویی را از طریق سامانه «تیکت» فعال کرد.

به زودی میز خدمت الکترونیک، جایگزین میز‌خدمت حضوری می‌شود

او افزود: تا پیش از این روند صدور مجوز ورود مواد اولیه مورد نیاز واحد‌های تولیدی بیش از یک ماه زمان می‌برد که در حال حاضر پاسخگویی به درخواست‌ها ظرف ۲۴ ساعت انجام می‌شود.

عزیزی با بیان اینکه به زودی میز خدمت الکترونیک جایگزین میز‌خدمت حضوری خواهد شد، تصریح کرد: سازمان غذا و دارو در حال ارتقاء پاسخگویی از طریق مسیر‌های سامانه‌ای به منظور تسهیل و تسریع در پاسخگویی و جلوگیری از عدم حضور فیزیکی مراجعان از طریق تیکتینگ بوده که به زودی میز خدمت الکترونیک جایگزین میز‌خدمت حضوری می‌شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر