قالیباف در بازدید از نمایشگاه بین المللی نفت تاکید کرد؛

لزوم توجه به نقش تحول ساز جوانان در ارتقای حوزه نفت

رئیس مجلس بر لزوم توجه به نقش تحول ساز جوانان در ارتقای صنعت نفت تاکید کرد.

به گزارش حوزه مجلس گروه  سیاسی باشگاه  خبرنگاران  جوان، محمدباقر قالیباف ظهر امروز (شنبه، ۴ بهمن ماه) پس از بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، در جمع خبرنگاران گفت: مایه افتخار و خوشحالی من بود که امروز از نمایشگاه تولیدات داخلی حوزه نفت، در حقیقت دانش فنی و نوآوری و خلاقیت شرکت‌های ایرانی بازدید کردم.

وی ادامه داد: نیرو‌های جوان و تحصیلکرده و با تجربه‌ای که توانسته اند در صنعت نفت تحولات جدی ایجاد کنند و در همین وقت محدود که فرصت بازدید داشتم فعالیت‌های آن‌ها را افتخارآمیز و غرورآفرین دیدم البته جای تأسف است از این جهت که‌ای کاش حرکت‌های به این عظمت از دهه‌های قبل با سرعت بیشتری آغاز می‌کردیم. خوشبختانه در سال‌های اخیر نیاز بیشتری را احساس کرده و این نیاز سبب شد تحولات عظیم اتفاق بیفتد، البته که باید این تحولات را سرعت بدهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مقام معظم رهبری حدود ۲ ماه قبل تاکید فرمودند در حوزه پیشران‌های اقتصادی، حوزه صنعت نفت یکی از مهم‌ترین پیشران‌ها به شمار می‌آید لذا امیدوارم جبران گذشته شود و با همین سرعتی که امروز کار شروع شده فعالیت‌ها پیش رود.

وی با بیان اینکه امروز شعار ما می‌توانیم در عمل محقق شده است، افزود: امیدوارم این مهم باور درونی همه ما شود و بتوانیم حمایت جدی از شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم، خوشبختانه پارک‌های فناوری در این زمینه شکل گرفته است مخصوصاً پارک فناوری ری که می‌تواند در آینده مؤثر و تأثیرگذار باشد.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: نکته‌ای که باید مجلس، دولت و بخش خصوصی به آن توجه کنند این است که اکنون فرصت‌های مشخصی برای قرارداد‌های نفتی در دست داریم و کار‌ها در حال انجام هستند، اما ما نیازمند این هستیم که بحث مربوط به فاینانس، نقدینگی و سرمایه موردتوجه قرار گیرد چرا که موضوع مهم در همه بخش‌ها به ویژه حوزه نفت این ۳ مورد است چرا که حجم قرارداد‌ها بیشتر بوده و ارزبری بیشتری نیز دارند البته باید روش‌های بومی را در حوزه سرمایه گذاری این شرکت‌ها مدنظر قرار داد.

وی بر همکاری نزدیک میان دانشگاه‌ها و مجموعه شرکت‌ها با اولویت توسعه بخش خصوصی با هدف رونق اقتصاد مردمی تاکید کرد و افزود: امیدوارم در آینده با سرعت بیشتری شاهد این تحولات باشیم.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر