مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس:

فارس در پرداخت تسهیلات کرونا رتبه چهارم کشور است

مختاری با اشاره به پرداخت ۴۸۹ میلیارد تومان اعتبار به ۲۹ هزار و ۷۲۱ کارفرما از کسب رتبه چهارم این استان در پرداخت تسهیلات کرونایی خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز،  سهراب مختاری در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه فارس، گفت: بسیاری از کارگاه‌ها از شیوع کرونا آسیب جدی دیدند که در این راستا ۴۸۹ میلیارد تومان اعتبار به ۲۹ هزار و ۷۲۱ کارفرما پرداخت شد و در حوزه پرداخت تسهیلات کرونا در کشور مقام چهارم به فارس رسید.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس افزود:  اقدامات انجام شده فارس در ۳ بخش حوزه اشتغال در روز‌های اخیر مورد تقدیر وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

او ادامه داد: فارس در حوزه اشتغال روستایی و عشایری رتبه برتر کشور را بدست آورد بدین نحو که فارس با ۴۵۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در این بخش رتبه اول در معرفی و رتبه سوم در پرداخت را در سطح کشور به دست آورده است.

مختاری اظهار کرد: در حوزه طرح‌های ملی اشتغالزایی شامل مشوق‌های بیمه‌ای فارس با هزار و ۹۵۸ قرارداد در بخش فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با ۵ هزار و ۸۳۸ قرارداد و در حوزه تشکیل ۳۷۳ روستا تعاون این استان در سطح کشور رتبه اول را بدست آورده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فارس در حوزه صیانت از اشتغال کارگران نیز رتبه برتر کشور شناخته شده، گفت: در فارس به ۷۳ هزار نفر در ایام کرونا بیمه بیکاری پرداخت شد.

مختاری بیان کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات کرونا سهیمه فارس ۷۰۰ میلیارد تومان است که باید بانک‌ها در پرداخت تسهیلات باقیمانده تلاش مضاعفی کنند.

او با بیان اینکه در حوزه فرهنگ و رسانه، ورزش و جوانان و گردشگری نیز هنوز فرصت ثبت نام برای بهره از تسهیلات کرونا وجود دارد، گفت: به دلیل تلاش کارفرمایان و همکاری کمک تشکلات عالی کارگری و کارفرمایی و مدیریت خوب ستاد استانی کرونا تنها ۱۱ نفر کارگر در سطح استان از کرونا فوت کردند.

مختاری در بخش دیگر سخنان خود گفت: بهمن ماه پارسال ۷۵۴ هزار و ۵۵۷ بیمه شده در این استان وجود داشت که در پی شیوع کرونا بخش زیادی از این افراد از کار بیکار شدند که در تیرماه ۹۹ بعد تلاش‌های انجام شده تعداد بیمه شدگان این استان به ۷۴۲ هزار و ۷۴۶ نفر بیمه شده رسید.

او ادامه داد: در آبان ۹۹ علی‌رغم اینکه هنوز ۸۳۷ کارگاه احیا نشده به رقم ۷۶۷ هزار نفر بیمه شده افزایش یافت که نشان از رشد ۱ درصدی دارد که این موضوع دستاوردی ممتاز در این ایام شیوع کرونا است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر