جهانگیری مطرح کرد؛

صادرات فرآورده‌های نفتی در دوران تحریم ۴ برابر شد

معاون اول رئیس جمهور گفت: پس از تحریم بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از درآمد‌های ارزی ما کاهش یافت، اما وزارت نفت توانست رکورد صادرات نفت و فراورده‌های نفتی را بشکند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در نشست خبری که در  بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز، پالایش و پتروشیمی  برگزار شد، اظهار کرد:یکی از غصه‌های ما در بازدید از نمایشگاه نفت این است که به دلیل کرونا مردم نمی‌توانند از آن بازدید کنند آن هم در شرایطی که ما در بمباران خبر‌های منفی هستیم.

وی افزود:امروز در بخشی از سالن‌های نمایشگاه نفت نشان داده می‌شد که اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های مختلف و دانشجویان آن‌ها در دوره‌های تحصیلات تکمیلی درگیر کار‌های مربوط به تولید دانش و مهندسی به عنوان پروژه‌های مهم نفت و گاز شده‌اند.

معاون اول رئیس جمهور گفت:در بخش ساخت تجهیزات، توانمندی زیادی وجود دارد که از افتخارات بزرگ برای شرکت‌هایی است که در حال انجام این کار‌ها با استاندارد‌های معتبر بین‌المللی هستند.

جهانگیری افزود:فولاد مورد نیاز برای خط لوله گوره جاس که با ایستادگی وزارت نفت و شرکت‌های لوله سازی در داخل کشور ساخته شد، در صورتی که در گذشته مجبور به واردات آن‌ها از خارج کشور بودیم و امروز به توانمندی رسیدیم که می‌توانیم آن را در داخل کشور تولید کنیم.

وی ادامه داد:پروژه و طرح بزرگی مثل پالایشگاه بیدبلند در همین دوران اجرا شد به بهره‌برداری رسید و تبدیل به نمادی  برای شکست تحریم‌های شدید آمریکا بر علیه ایران شد.

معاون اول رئیس جمهور گفت:برخی مدعی ما می‌توانیم هستند، اما در کارنامه شان کوچکترین اثری از این شعار وجود ندارد و کارآمدی در فعالیت آنها دیده نمی‌شود اگر در تشکیلات شان نگاه کنیم ده‌ها مورد فساد دیده می‌شود.

جهانگیری بیان کرد:این نمایشگاه نماد واقعی ما می‌توانیم و کارآمدی است.

معاون اول رئیس جمهور گفت:زمستان تمام شد و رو سیاهی آن برای کسانی ماند که با زبان و اقداماتشان چوب لای چرخ کار دولت گذاشتند.

جهانگیری بیان کرد:پس از تحریم بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از درآمد‌های ارزی ما کاهش یافت، اما وزارت نفت با اقدام‌های شجاعانه توانست رکورد صادرات نفت و فراورده‌های نفتی را بشکند و صادرات فراورده‌های نفتی بیش از چهار برابر افزایش یافته است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر