حبیب زاده در تذکر پیش از دستور مطرح کرد؛

پیشنهاد تغییر وضعیت قرارداد پیمانکاری به قرارداد مستقیم در شهرداری تهران

عضو شورای شهر تهران با پیشنهادی به شهردار تهران گفت: کلیه کارکنان شرکت‌های پیمانکاری شهرداری برای سال آینده از قرارداد پیمانکاری به قراردادی مستقیم تبدیل وضعیت شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران در دویست و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهردار تهران  گفت: با توجه به اهمیت بحث منابع انسانی و لزوم نگاه ویژه به امنیت شغلی کارگران همکار با شهرداری در بودجه سال آینده باید به کارکنان وکارگران پیمانکاری که دوشادوش کارکنان رسمی و قراردادی در خط مقدم ارائه خدمات به شهروندان شهر تهران حضور داشته و جنس کار آن‌ها هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارد، اما از امنیت شغلی و حقوق و مزایای کمتری برخوردارند، توجه جدی‌تر صورت پذیرد چراکه این امر موجب ایجاد حس تبعیض میان نیرو‌های پیمانکاری با کارکنان رسمی و قراردادی شهرداری تهران شده است.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به طور مثال نیرو‌های شهربان، معبربان و حریم بان به صورت تمام وقت امور محوله از سوی منطقه را حتی خارج از وظایف تعریف شده انجام می‌دهند. حتی کسانی که قرارداد موقت دارند اگر سال‌های متمادی در یک محل مشغول به کار باشند طبق قانون کار نوع قرارداد آن‌ها باید تغییر کند.

وی اظهار کرد: از این رو از شهردار تهران و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تقاضا دارم با توجه به اینکه سالانه پیمانکاران بخش‌های مختلف شهرداری تهران تغییر کرده، اما نیرو‌های این بخش‌ها در مناطق و سازمان‌ها ثابت هستند به جهت کمک به رفع دغدغه امنیت شغلی و بالا بردن سطح معیشت نیرو‌های پیمانکاران، در حین بررسی لایحه بودجه سال آینده به دنبال رفع مشکلات این قشر و یافتن راهکار دائمی در این خصوص باشند.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران در پایان به شهردار تهران پیشنهاد داد، کلیه کارکنان شرکت‌های پیمانکاری نظیر شهربان، حریم بان، معبربان، فضای سبز و پسماند برای سال آینده از قرارداد پیمانکاری به قراردادی مستقیم با شهرداری تهران تبدیل وضعیت شوند. همچنین لازم است بنا به دلایل ذکر شده برای بخش‌های دیگر از جمله پرسنل خدوم شرکت خودرو سرویس و رانندگان شرکت واحد نیز ردیف مشخصی جهت رفع دغدغه‌های معیشتی و بیمه‌ای ایشان در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر