زارع در نشست خبری:

یارانه نقدی در سال آینده دو برابر می‌شود/ ۳۳هزار میلیارد تومان برای ارز دارو اختصاص یافت

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از افزایش دو برابری یارانه نقدی در سال آینده خبر داد.

به گزارش  خبرنگار مجلس گروه  سیاسی باشگاه  خبرنگاران  جوان، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس در نشست خبری در تشریح مصوبات این کمیسیون با اشاره به افزایش دو برابری یارانه مردم، گفت: به هر شخصی که در حال حاضر یارانه ۴۵ هزار پانصد تومانی دریافت براساس مصوبه تلفیق در سال آینده ۹۱ هزار تومان یارانه پرداخت می‌شود بنابراین یارانه تمام افراد یارانه بگیر در سال ۱۴۰۰ دو برابر خواهد شد.

وی افزود: تقریبا تمام یارانه‌های پرداختی در سال آینده تجمیع می‌شود، همچنین مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان علاوه بر مبلغ ذکر شده برای افزایش یارانه ۳۵ میلیون نفر اقشار طبقه متوسط و متوسط رو به پایین قرار داده شده و ۱۰ هزار میلیارد تومان هم برای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مصوب شد.

زارع با بیان اینکه دولت مبلغ ۷۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان را در لایحه بودجه برای پرداخت یارانه در سال آینده در نظر گرفته بود، تصریح کرد: کمیسیون تلفیق با افزایش این عدد، ۱۴۷ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی در سال ۱۴۰۰ مصوب کرد که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار کرد: سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شدند تا برای پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی نسبت به ثبت نام کلیه افراد پشت صف، افراد جدیدالورود و همچنین افرادی که قبلا منصرف شده و اکنون مستحق دریافت یارانه هستند، اقدام کنند.

وی تاکید کرد: تاخیر در ثبت نام و عدم پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی از سوی این دو دستگاه تخلف محسوب شده و مسئولیت آن برعهده تمام مدیران ذی‌ربط بوده و این تخلف قابل رسیدگی در مراجع ذیصلاح است، تقریبا تمام یارانه‌های پرداختی به افراد در سال آینده تجمیع شده و پرداخت می‌شود.

زارع ادامه داد: در مجموع ۳۲ هزار میلیارد تومان یارانه تولید در حوزه مسکن، کشاورزی، گردشگری و ... مصوب شد، ۱۸ هزار میلیارد تومان برای رفع محرومیت در مناطق کمتر برخوردار و همچنین ۳۳ هزار میلیارد تومان یارانه دارویی قرار داده شد که یارانه دارویی در اختیار بانک مرکزی قرار داده خواهد شد تا نحوه تامین ۲.۵ میلیارد دلار آن را به صورت ارزی-ریالی تعیین کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس بیان کرد: تقریبا ۴۳ ردیف در بخش هدفمندی یارانه‌ها در حوزه مصارف ذکر شده که ۱۰ ردیف آن در لایحه دولت وجود داشته و ۷۹ هزار میلیارد تومان منابع برای آن دیده شده بود که این مبلغ از سرجمع ۴۲۹ هزار میلیارد تومان کسر می‌شود و بقیه منابع باقی مانده در ردیف‌های در نظر گرفته شده، هزینه می‌شود.منابع باقی مانده در حوزه‌های کاهش و رفع فقر مطلق در اختیار سازمان بهزیستی و کمیته امداد، حوزه سلامت، خرید نان و خرید تضمینی گندم، کمیته امداد، حوزه‌های فرهنگی، کتب درسی، حوزه بهزیستی، مسکن رزمندگان معسر، صندوق بیمه اجتماعی، حوادث غیرمترقبه، خرید واکسیناسیون دام، کاهش آسیب‌های اجتماعی، حمایت از زنان سرپرست خانواده، حمایت از خانواده زندانیان و ... هزینه خواهد شد.

زارع تاکید کرد: تقریبا ۳۳ مورد در این رابطه وجود داشته که برخی از آن‌ها در لایحه دولت بوده و موارد دیگر هم توسط کمیسیون تلفیق به آن اضافه شده است. همچنین پرداخت حقوق سربازان که براساس قانون ۷۵ درصد پایه پیش‌بینی شده، براساس مصوبه کمیسیون تلفیق برای سال آینده چند برابر شد.

زارع تصریح کرد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه میزان پرداخت یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی برای سال آینده دو برابر شد، اما برای یارانه مددجویان کمیته امداد و خانواده‌های متوسط روبه پایین رقم بیشتری در نظر گرفته شد. هنوز درباره جزئیات دقیق تصمیم گیری نهایی انجام نشده و در جلسه بعدی تصمیم گیری خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس تاکید کرد: بررسی بخش‌های لایحه بودجه سال آینده به جز تبصره‌های ۱۴ و ۱۸ که درباره یارانه و سود تسهیلات است، به اتمام رسیده و بر روی سامانه نمایندگان بارگذاری شده است، بعد از پایان بررسی این دو تبصره هم بر روی سامانه موردنظر با هدف دریافت پیشنهادات نمایندگان قرار داده خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه کمیسیون تلفیق بودجه برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در سال آینده چه مصوباتی داشته است، گفت: ما دو اقدام را در این مورد در نظر گرفته ایم، ابتدا کسری تراز عملیاتی و کسری بودجه دولت را به حداقل رسانده ایم، زیرا وجود کسری در بودجه موجب تورم شده و زندگی مردم را دچار اختلال خواهد کرد، بنابراین نرخ تورم حداقلی برای سال آینده باید وجود داشته باشد.

زارع بیان کرد: همچنین در بخش‌هایی مانند بحث مابه التفاوت نرخ ارز که احتمال ایجاد تورم وجود داشت، پرداخت یارانه نقدی برای جبران قرار داده شده است، البته یک سری پیشنهادات در حوزه بنزین هم احتمالا در بخش هدفمندی یارانه‌ها در زمان بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مطرح می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس تصریح کرد: منابع ایجاد شده از مابه التفاوت نرخ ارز را در بودجه سال آینده برای پرداخت یارانه نقدی در نظر گرفتیم، البته امکان دارد با بررسی و تصویب برخی پیشنهادات در بحث نرخ بنزین در صحن علنی هم میزان منابع درآمدی برای پرداخت یارانه‌ها افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه تا روز جمعه این هفته برای بررسی نهایی بودجه جلسات خود را ادامه خواهند داد، گفت: پیش بینی می‌شود لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ از روز سه‌شنبه هفته آینده (۱۴ بهمن ماه) در صحن علنی بررسی شود.

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۲۱:۳۷ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
برنامه ریزی برا بودجه که الکی نیست // یجوری باید برنامه ریزی کنن که اخر سر به کمبود بودجه برخورد نکنیم // قبول دارید ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
میلاد
۱۶:۱۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
باز دروغ شاخدا و مردم رو احمق فرض کردند!!!!
نفری 91 هزار تومان یه خانواده دو نفره رو فرض کنید میشه 182000 تومان.
در حال حاضر یه خانواده دو نفره 45500 که میشه ماهی 91000 تومان به اضافه 100000 تومان کمک معیشتی که مجموع میشه 191000 تومان میگیره ولی سال دیگه میشه 182000 تومان یعنی سال دیگه یه خانواده دو نفره 10000 تومان یارانش کمتر میشه...
واقعا که....
خسته نباشید مسولان...
Iran (Islamic Republic of)
حامد
۱۶:۰۶ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
خدا خیرتون بده ما که رنگشم نمیبینیم از همه هم نیازمنتریم به خدا صاحب کار من میگیره به من نمیدن به اون خدای بالاسرتون قسم نکنید با مردم این کارو
Iran (Islamic Republic of)
رحیم
۱۵:۵۷ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
کدام ارزتخصیص یافته تازه امسال داروهاچندین برابرشده وای به سال آینده قطره لوتیمکس می‌گرفتیم 18هزارتومان الان بایدبگیریم 110هزارتومان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
سلام آقای زارع شما هم مثل آقای میرزایی مکن قرار بود به 58 میلیون نفر بدهند نه 35 میلیون رسید خداشاهده تمام شرایط دارم ولی 100هزار تومان ندادن اگر این تراکنش بانکی که آقای میرزای گفته نباشدباید به کمیته امداد مراجعه کنیم با سرمایه کمی که دارم درآمد خانواده چهار نفره با هزار بدبختی در می آوریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۱ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
مگه ماتو این مملکت زندگی نمیکنیم جرایارانه ماراقطع کردید.شمانمیخاهید دو برابر کنید برای همه یکسان باشید اخه این چه عدالتیه که شمادارید کارکنان نیروی هوایی باداشتن کلیه امکانات رایگان و....دارند میگیرند ازجیب مادرمیارید میدید به ازمابهترون به خداوندی خداازتون نمیگذریم بااین همه تبعیض
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۹ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
از تون خواهش ميكنيم صداي ما شركتي هاي وزارت بهداشتو برسونيد باحقوق پايه اداره كار نميشه زندگي كرد.در مورد تبديل وضعيت كه كمترين حق ماست پيگيري كنيدهرور حقوق ماه كمتر وكمتر ميشه هربار با يه بهانه اي يك بند از حقوق مون كم ميشه جرت اعتراضم نداريم چون كارو ازدست ميديم
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر