ترامپ باید راه‌های زندگی مخفیانه را از سلمان رشدی بیاموزد!

اگر چه به گفته یک عزیزی، کفش پای سلیمانی هم بر سرِ قاتل او شرف دارد و سرِ قاتل او هم برود، فدیه کفش سلیمانی هم نمی‌شود؛ این هست، امّا بالاخره غلطی کردند، بایستی انتقام پس بدهند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  سرانجام دونالد ترامپ روز چهارشنبه مصادف با یک بهمن در حالی که برای حضور دوباره در اتاق بیضی ناکام مانده بود با چهره‌ای مغموم پشت تریبون ایستاد و در میان اشک فرزندانش نطق خداحافظی خود را ایراد کرد، اما ترامپ برای عدم بازگشت به مالاراگو، کنگره را به توپ بست.

او چندی قبل از خداحافظی، طرفداران راست‌گرای افراطی خود را برای حضور و جلوگیری از رای‌گیری الکترال در کنگره به خیابان‌ها فراخواند و کمتر از چند ساعت تعداد زیادی از طرفداران وی اینبار از دیوار‌های این نهاد‌های که بار‌ها علیه ایران تحریم وضع کرده است، بالا رفتند و در حالی که به این موضوع فکر می‌کردند که باید کدام پرچم را پایین بکشند و آتش بزنند کمی بعد ستاره‌های پرچم یانکی‌ها در دست پسران مغرور بود.

با این اوصاف ترامپ در حالی با حالت قهر کاخ سفید را ترک کرد که نه تنها در مراسم تحلیف رئیس جمهور بعد از خود شرکت نکرد بلکه زخم عجیبی را بر تنه دموکراسی آمریکا ایجاد کرد زخمی که نشان می‌دهد دموکراسی آمریکا نه تنها یک دموکراسی مردمی نیست بلکه یک نظام الیگارشی است و تنها اقلیت را محدودی آن را نمایندگی می‌کند و از نمایندگی جنبش‌های جدید اجتماعی که نمایندگی آن‌ها در دستان افرادی همچون ترامپ و برنی سندرز است غافل مانده‌است.

زخم کاری که ترامپ بر پیکره جمهوری موزی آمریکا ایجاد کرد موجب شد نمایندگان کنگره طرح استیضاح او را با عنوان «تحریک به شورش» تصویب و به مجلس سنا ارائه دهند تا دونالد ترامپ برای همیشه از صحنه سیاسی آمریکا حذف شود. در واقع ترامپ اولین رئیس جمهوری آمریکایی خواهد بود که دو بار در مجلس سنا «محاکمه» شده‌است. در جریان رسیدگی به طرح استیضاح دونالد ترامپ اعضای مجلس سنا نقش هیئت منصفه را خواهند داشت و گروهی از اعضای مجلس نمایندگان نیز در مقام دادستان به مجلس سنا می‌روند تا دلایل خود برای استیضاح را شرح دهند در مقابل وکلای دونالد ترامپ وظیفه دفاع از او را برعهده خواهند داشت.

در این میان رئیس جمهور پیشین آمریکا در صورت رای موافق دو سوم سناتور‌ها (۶۷ نفر) متخلف شناخته و از منصب‌های انتخاباتی به صورت مادالعمر کنار گذاشته خواهد شد و از امتیازتی مانند حقوق بازنشستگی، بیمه درمانی و تیم محافظتی محروم خواهد بود. در واقع ترامپ این روز‌ها در حالی که در آب و هوای بهاری فلوریدا کوکاکولای رژیمی خود را می‌نوشد به یک شهروند عادی تبدیل شده است که مصونیت قضایی خود را از دست داده و پرونده‌های مختلف اقتصادی، اخلاقی و امنیتی در انتظار اوست.

فارغ از پیگیری پرونده ترامپ از سوی رژیم آمریکا که بیشتر جنبه تسویه حساب سیاسی دارد، ترامپ به جامعه جهانی از جمله کشور‌های مقاومت و به ویژه ایران اسلامی هم بدهکار است چرا که بزرگترین قهرمان مبارزه با تروریسم یعنی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی عزیز به دستور او و به وحشیانه‌ترین وجه ترور شد از این جهت نه فقط ایرانیان وطن‌دوست که بلکه انسان‌های آزاده از این اقدام خشمیگن شدند و به قول سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس، حتی از درون خانه آن‌ها ممکن است کسانی پیدا شوند و پاسخ این جنایت را بدهند.

البته پس از این ترور سردار امت اسلام، ایران راه‌های حقوقی را برای پیگری و محاکمه عاملان این جنایت در پیش گرفت و دادستانی تهران اعلام کرد که برای دونالد ترامپ و ٣۵ مسئول سیاسی و نظامی آمریکا و دیگر کشورها، به اتهام مباشرت، مبادرت و آمریت در ترور سردار سلیمانی حکم جلب صادر شده و از پلیس بین‌الملل خواسته شده تا برای بازداشت این افراد اقدام کند. عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نیز گفت برخی کارشناسان معتقد هستند با سلب مصونیت قضایی از ترامپ می‌توان از طریق دادگاه‌های بین المللی وی را تحت تعقیب قضایی قرار داد.

همچنین شورای عالی قضای عراق طی بیانیه‌ای حکم بازداشت ترامپ را صادر کرد. در این باره علی التمیمی حقوقدان عراقی مدعی است بر اساس حکم قضایی صادر شده از سوی دستگاه قضایی عراق درباره رئیس‌جمهور سابق آمریکا، احتمال صدور حکم اعدام برای او نیز وجود دارد چرا که دستگاه قضایی عراق طبق ماده ۴۰۶ قانون مجازات این کشور، قرار بازداشت ترامپ را به جرم قتل عمد صادر کرده است، جرمی که مجازات آن می‌تواند اعدام باشد، لذا دادستانی عراق می‌تواند قرار بازداشت صادر شده در حق ترامپ را از طریق پلیس بین‌الملل (اینترپل) به ویژه اکنون که کاخ سفید را ترک کرده، اجرایی کند، زیرا یک توافقنامه میان بغداد و واشنگتن درباره مبادله افراد تحت تعقیب دو طرف از طریق اینترپل وجود دارد. همچنین بغداد قرار بازداشت ترامپ را می‌تواند از طریق سازمان ملل نیز پیگیری کند، چون اقدام صورت گرفته از سوی ترامپ در واقع نقض حاکمیت عراق و نقض منشور سازمان ملل به شمار می‌آید.

اما یک پوستر، جان کلام در مورد این جنایت را به خوبی نشان داد، «انتقام حتمی است» " این سه کلمه در بر روی یک پوستر تنها چند ساعت پس از خروج ترامپ از کاخ سفید پیام مهمی را به همراه داشت، طی روز‌های گذشته در صفحه اجتماعی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب پوستری در رابطه با انتقام حتمی از ترامپ منتشر شد که واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشت پوستری با این مضمون که سایه پهپادی در بالای سر ترامپ در زمین گلف قرار گرفته است. انتشار این پوستر در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای را به همراه داشت و در عین حال رسانه‌های مختلف از این پوستر با عنوان پیام ترسناک یاد کردند به طوری که پایگاه انگلیسی «دیلی‌استار» نوشت: رهبر عالی‌قدر ایران در یک «توییت ترسناک پهپادی» وعده انتقام داد و یا روزنامه دیلی‌بیست در پوشش این خبر نوشت رهبر عالی‌قدر ایران با انتشار این تصویر ترامپ را به ترور تهدید کرده‌است.


بیشتر بخوانید

با توجه به مواردی که ذکر شد به نظر می‌رسد دونالد ترامپ باید تماسی را با سلمان رشدی برقرار کند تا راه‌های زندگی مخفیانه را از او بیاموزد در این میان شاید سلمان رشدی نشان شجاعت از دستان مادر پیر اروپا گرفته باشد، اما نه تنها مدال شجاعتی برای ترامپ در انتظار نیست بلکه گروه‌های تحقیر شده در جامعه آمریکا، خشم هندوراسی جدا شده از مادر و مکزیکی در پشت دیوار مانده همه بمب‌های ساعتی هستند که هر لحظه و هر جا می‌توانند تبدیل به گلوله‌ای شوند که به یکباره جان اف کندی را در ماشین کروک گرفت و تا به امروز راز این مرگ همچنان سر به مهر مانده است، شاید هم به قول مارادونا دست خدا بود.

به هر حال به گفته رهبر انقلاب: «قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقام‌شان را پس بدهند؛ آن به جای خودش محفوظ است. اگر چه به گفته یک عزیزی، کفش پای سلیمانی هم بر سرِ قاتل او شرف دارد و سرِ قاتل او هم برود، فدیه کفش سلیمانی هم نمی‌شود؛ این هست، امّا بالاخره غلطی کردند، بایستی انتقام پس بدهند؛ هم آمر، هم قاتل بدانند که در هر زمان ممکن، هر وقت ممکن شد -ما دنبال وقت ممکن هستیم- باید انتقامشان را پس بدهند».

منبع:میزان

انتهای پیام/

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر