ایجاد اشتغال برای بیش از ۳ هزار مددجوی کردستانی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته کردستان گفت: امسال برای ۳ هزارو ۷۶۲ مددجوی زیر پوشش کمیته امداد اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، فرشید جهان بین معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان گفت: امسال در زمینه ایجاد اشتغال برای سه هزار و ۷۶۲ نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد، سه هزار و ۱۸۲ فقره تسهیلات با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال در استان پرداخت شده است که تمام مشاغل ایجاد شده از وضعیت پایدار و مناسب برخوردار بوده و در حال فعالیت هستند.

او افزود: ازاین میزان ۲۳ درصد مشاغل متعلق به زنان و زنان سرپرست خانوار و ۷۷ درصد متعلق به مردان بوده و ۵۲ درصد اعتبارات در روستا‌ها و ۴۸ درصد در شهر‌ها هزینه شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان یادآور شد: درکنار اعطای تسهیلات ۲ هزار و ۸۴۸ نفر از مددجویان و یا فرزندان خانواده‎های تحت حمایت، در دوره‌های مهارت آموزی بازار محور شرکت کرده و به سمت ایجاد اشتغال سوق داده شده‎اند.

او با بیان اینکه ۲۷۳ نفر از مددجویان و یا فرزندان متخصص آنان با معرفی نامه امداد در کارگاه‌ها و موسسات بکار گمارده شده اند، گفت: ۶۶ نفر کارآفرین ماهر و خبره به عنوان راهبر شغلی شناسایی شده ومددجویان فاقد مهارت بازاریابی، به آنان معرفی می‌شوند تا در بخش تولید همکاری داشته باشند.

جهان‌بین یادآور شد: با توجه به شرایط ویژه بازار و مشکلات بوجود آمده بواسطه شیوع ویروس کرونا، در راستای کمک طرح‌های آسیب دیده، قریب به یک میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به مجریان طرح‌های اشتغال اعطا شده است.

او اظهار داشت: همچنین باتوجه به اینکه اجرای طرح اشتغال فقط بخشی از فرآیند اشتغال است، لذا پس از آن نیز اقدامات ویژه‌ای در راستای پایدارسازی مشاغل انجام می‌شود وعلاوه بر ایجاد پوشش بیمه‌ای عمر، مانده بدهکار، بیمه تامین اجتماعی، معرفی طرح‌های موفق به نمایشگاه‌ها و غرفه‌های استانی و کشوری، به مدت پنج سال بصورت مستمر و دوره‌ای توسط کارشناسان فنی اشتغال بازدید می‌شوند و در صورت بروز مشکلات و لغزش ها، حمایت شده و راه حل‌هایی جهت احیای طرح ارائه می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان اضافه کرد: این نظارت‌ها توسط سامانه نظارت هوشمند که توسط نیرو‌های جوان استان طراحی و پیاده سازی شده است انجام می‌شود، ضمن اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۹ هزار و ۲۶۰ بازدید از ۱۲ هزار و ۵۶۰ طرح تحت نظارت انجام شده است.

درحال حاضر۷۳ هزار و ۴۹۹ خانوار در قالب ۱۵۳ هزار نفر در سطح استان زیرپوشش این نهاد قرار دارند، که ۳۲ هزار و ۸۰۰ نفر از این تعداد زنان سرپرست خانوار هستند.

انتهای پیام/ع

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر