باروت کرونا منتظر جرقه غفلت

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان‌جنوبی از روند آرام افزایش بیماری کرونا در استان خبر داد.

شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، گفت: موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان با شیب ملایم در حال افزایش است به گونه‌ای که در ۲۲ دی ماه ۱۱۰ بیمار بستری در بیمارستان‌ها داشته ایم اما امروز به ۱۵۰ بیمار رسیده است، که حدودا ۳۹ نفر در طول یک هفته به آمار موارد ابتلا افزوده شده است.

او با اشاره به این که مردم با حساسیت قبل دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و احساس می‌کنند بیماری کنترل شده است، افزود: با جدی نگرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی و برداشته شدن محدودیت‌ها قطعا شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا در استان خواهیم بود.


بیشتر بخوانید


شریف زاده اظهار کرد: با توجه به این که رنگ بندی استان تغییر پیدا کرده، حذف همه‌ی محدودیت‌ها این نگاه را در مردم ایجاد می‌کند که بیماری کنترل شده است.

حضور ۷۰ درصدی دانش آموزان پایه اول و دوم در مدارس

شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان‌جنوبی گفت: حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است، اما این هفته بالای ۷۰ درصد دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی در کلاس‌ها شرکت کردند.

او با اشاره به این که موارد ابتلا به کرونا در کودکان بدون علامت است افزود: بدون علامت بودن بیماری در کودکان خطرناک است، زیرا با ورود کودکان در محیط خانه احتمال و بروز بیماری در خانواده‌ها افزایش پیدا می‌کند.

شریف زاده اظهار کرد: تجمعات در کلاس‌های درس و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی احتمال شیوع بیماری را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/ ر

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر