یخبندان آسیبی به باغ‌های مازندران وارد نکرد

برف و یخبندان اخیر، آسیبی به باغ‌های مرکبات مازندران وارد نکرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، هادی ایزدی مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به برف و یخبندان اخیردر استان،گفت: گزارشی تا این لحظه، در خصوص آسیب به باغ‌های استان و یا مرکبات باقیمانده بر روی درختان به ما گزارش نشده است.

او افزود: البته برف و یخبندان به صورت جزئی، لطماتی به گل‌های نرگس و برخی گلخانه‌های خیار به ویژه در شهرستان جویبار وارد کرده است و این لطمات در استان به صورت عمومی نبوده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به نزدیکی فصل هرس درختان، کاشت نهال، سم‌پاشی و کوددهی باغ ها، گفت: به موقع انجام دادن هر یک از این موارد به باغداران کمک خواهد کرد تا تولید بیشتری داشته باشند.

ایزدی افزود: اکنون زمان مناسبی برای هرس درختان سیاه ریشه است، اما برای درختان مرکبات باید باغداران کمی صبر کرده تا خطر سرما به کلی رفع شود و بهتر است از اواخر بهمن‌ماه، کار هرس باغ های  مرکبات را آغاز کنند.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای کاشت نهال سیاه ریشه، بهمن و اسفند زمان مناسبی است، اما برای مرکبات توصیه می‌کنیم به دلیل سرما از اواخر بهمن‌ماه به بعد، کاشت نهال‌ها انجام شود.

انتهای پیام/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر