۹ پروژه انتقال و توزیع برق در قم به بهره برداری رسید

صبح امروز با حضور مدیر عامل شرکت توانیر، ۹ طرح انتقال و توزیع برق در قم به بهره برداری رسید و ۱۹۰ مگاولت آمپر به ظرفیت تولید برق استان اضافه شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، محمدحسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر در سی و هشتمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران برای افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق استان‌های قم، اصفهان، زنجان و سمنان که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر نیرو برگزار شد، با اشاره به وضعیت تولید برق در استان قم گفت: ۷۸۰ مگاوات برق در قم تولید می‌شود که این تولید در یک نیروگاه حرارتی و چند نیروگاه کوچک در سطح استان صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به بهره برداری از ۹ پروژه انتقال و توزیع و ۱۴۶ کیلومتر خطوط توزیع و ۳۲۸ دستگاه ترانسفورماتور توزیع در استان قم افزود: با این پروژه‌ها ۱۹۰ مگاولت آمپر به ظرفیت برق استان افزوده می‌شود.

متولی زاده با اذعان به اینکه اوج بار مصرف در استان قم ۸۱۴ مگاوات است افزود: البته با توجه به میزان مصرف برق سال گذشته استان، اوج بار مصرف با مشارکت مردم یک درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به افزایش ۶ درصدی مصرف انرژی یادآورشد: با وجود این افزایش مصرف انرژی مصرف برق در استان قم سال گذشته کاهش داشته که این بیانگر افزایش بهره وری است.

او با بیان اینکه ۵۹۰ هزار مشترک برق در استان وجود دارد گفت: افتخار داریم تمام روستا‌های استان از نعمت برق برخوردارند.

متولی زاده بیان کرد: ۷۰ هزار مشترک در استان هم به دلیل رعایت مصرف برق از تخفیف صددرصدی برق امید برخوردارند.

مدیرعامل شرکت توانیر با تاکید بر اینکه پست ذوب گستر اولین پست ۴۰۰ کیلوولت استان قم است بیان کرد: به دلیل این پست در رینگ شبکه سراسری قرار گرفته برای بهره برداری تحویل شرکت برق منطقه‌ای شده است.

متولی زاده با تاکید بر اینکه شرکت توزیع نیروی برق در استان قم توسط استانداری به عنوان شرکت نمونه خدمات غیر حضوری انتخاب شده است، مشکل خاموشی‌های اخیر در کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: در روز‌های اخیر محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها اهمیت یافته و نیاز است مردم به موضوع مصرف توجه جدی داشته باشند و امیدواریم با همکاری مردم و صنایع چند روز باقیمانده از روز‌های سرد را پشت سر بگذاریم.

مدیر عامل شرکت توانیر با بیان اینکه برای بهره برداری از این پروژه‌ها ۲۷۹ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است خاطرنشان کرد: عمده سرمایه گذاری این پروژه‌ها توسط بخش خصوصی در استان صورت گرفته است.

انتهای پیام/ح

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر