مرکز جامع درمان اعتیاد با اختلال مصرف مواد در شیراز افتتاح شد

آئین گشایش مرکز جامع درمان اعتیاد در شیراز با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، آئین گشایش مرکز جامع درمان اعتیاد با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی کشور، معاون وزیر و ریاست سازمان بهزیستی کشور، استاندار، فرماندار و مسئولان استانی همزمان در ۲۳ استان کشور به صورت ویدیو کنفرانس انجام شد.

سید محمد صادق کشفی نژاد مدیرکل بهزیستی استان فارس از افتتاح کشوری مراکز جامع درمان اعتیاد همزمان در ۲۳ استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس با نشست مجازی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، معاون قوه قضاییه، معاون دادستان کل کشور، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور انجام گرفت خبر داد.

او با بیان اینکه این مرکز با مساحت ۳۶ هزار متر فضای باز و ۱۰۰۰ متر زیربنا است، افزود: این مرکز دارای واحد‌های سم زدایی اقامتی، سرپایی و همچنین شامل کارگاه خیاطی، سنگ تراشی-گوهر تراشی، کشت گیاهان دارویی است.

مدیرکل بهزیستی استان فارس با اشاره به روند درمان افراد در این مرکز تصریح کرد: سم زدایی فرد به مدت ۲ هفته، بازتوانی اجتماعی به مدت ۳ ماه و نیم آموزش‌های پیشگیری و مهارت‌های زندگی به مدت هشت ماه بعد از اتمام دوره و ترخیص فرد توسط متخصصان توانمند مرکز صورت می‌گیرد.

کشفی نژاد با بیان مهم ترین مزیت‌های این مرکز، اضافه کرد: درمان غیردارویی به صورت پرهیزمداری یکی از مهم‌ترین مزیت هااست که فرد با روند طبیعی و کمک گرفتن از متخصصان روان درمان، دوره‌های آموزش سلامت زندگی، اشتغال پروری و اعطای وام پس از ترخیص در هر دوره پذیرش و جذب می‌شود.

او ادامه داد: مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد از مگاپروژه‌های سازمان بهزیستی در سال ۹۹ است.

مدیر کل بهزیستی فارس گفت: علاوه بر راه اندازی مراکز مثبت زندگی که دسترسی گروه خدمت گیرنده را به مراکز سازمان بهزیستی هموار می‌کند، در توزیع جغرافیایی مناسب دسترسی گروه هدف، خدمات سازمان بهزیستی را در سطح یک آسان می‌سازد.
همچنین در طول درمان، فرد دارای اعتیاد پس از طی ۳ مرحله سم زدایی اجتماعی، آموزش مهارت‌های زندگی و مقابله با وسوسه‌های برگشت، تحت مراقبت توسط روانشناسان و مددکاران مرکز قرار می‌گیرند.

مدیرکل بهزیستی فارس از حضور ۴۰ نفری بیماران در این مرکز در حال حاضر خبر داد و گفت: ظرفیت اسمی این مرکز در هر دوره ۱۰۰ نفر است و امیدواریم که بتوانیم شاهد سیر نزولی حضور معتادان در جامعه باشیم.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر