سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۸ بهمن ماه

بازار در آخرین روز کاری هفته با افت تقاضا و فشار عرضه آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز چهارشنبه (۸ بهمن ماه) بازار سرمایه متعادل و منفی در بیشتر نمادها آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۸ بهمن ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۸ بهمن ماه

کلیت بازار با افت تقاضا مواجه است به طوری که شاهد قرار گرفتن تمام نمادهای بزرگ و شاخص ساز در محدوده منفی کامل هستیم.

خساپا و شستا صف فروش شدند.

فلزات اساسی امروز معاملات خود را با افت قیمت آغاز کردند. فولاد, فملی, ذوب, فخوز, فاسمین, فجر, کاوه, فنورد و فباهنر با تعادل میان خریداران و فروشندگان با گرایشی منفی داد و ستد می‌شوند.فزرین, وتوکا, فولای, فخاس و فروی پر عرضه‌های گروه اند.زنگان و فنفت با افزایش تقاضا همراه اند.

افت ۱۳هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۲۰۱هزار واحد قرار گرفته است.

نماد‌های افق،رانفور و کساوه بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های شستا، فملی و خودرو بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۸ بهمن ماه

خودرویی‌ها نیز پر عرضه معامله می‌شوند. خودرو, خساپا, خگستر, خبهمن, خزامیا, خپارس, ختوقا, خکمک,خرینگ, خریخت ,خلنت, خموتور و خاذین با فشار فروش همراه اند.خزر و خفنر نماد‌های مورد توجه گروه اند.

صف فروش خساپا جمع شد.

در ساعت ۹:۲۰ شاهد افزایش تقاضا در نماد‌های پالایشی هستیم. پالایش یکم و شپنا مثبت شدند.

با افزایش تقاضا در نماد #شپنا شاهد رشد بیش از ۲ درصد نماد هستیم. اکثر نماد‌های بزرگ گروه پالایشی‌ها در مسیر مثبت قرار گرفتند.

در گروه خودرویی ها شاهد جمع آوری صف فروش دو نماد لیدر این گروه خودرو و خساپا هستیم.

صف فروش شستا جمع شده و سهم متعادل است.

رانفور، پرداخت، مفاخر و تاپکیش به صف خرید رسیدند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۱۹هزار و ۵۵واحدی (۱.۵د‌رصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۹۵هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۶درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۰۶نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۷۷نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های شپنا، شستا، شتران، خساپا، خودرو، بکاب و فملی در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های سپیدار، چخزر، شاروم، حآسا، ذوب، آریا و بپیوند در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به دو هزار و ۷۰۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۱۹میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در جریان معاملات متعادل گروه خودرویی؛ نماد خودرو در محدوده صفر تابلو و در یک قدمی مثبت شدن قرار دارد. خساپا در قیمت ۲۱۵ تومان قرار دارد. خگستر منفی ۳ درصد دارد و در قیمت ۲۸۵ تومان دنبال می‌شود.

در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۳۱۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دو هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶۹۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید سپیدار، رافزا و سنیر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سپیدار سیستم آسیا حدود ۳۶۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش گدنا، کدما و خموتور در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۳۰میلیارد تومان (۴۸درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۵۲۰میلیارد تومان (۲۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۸نماد و حجم صف‌های فروش در ۶۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف سپیدار سیستم آسیا به ۲۴.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» پر اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش خرید ۳۱۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «سیمان، آهک و گچ» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۱۲۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» با تقاضای فروش ۲۷۵میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۲۵درصد از سه هزار و ۳۱۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع سه هزار و ۲۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۰۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۵۹۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نماد فولاد مبارکه در محدوده مثبت قرار گرفت و در قیمت ۱۱۷۷ تومان دنبال می‌شود و فملی در مسیر سبز شدن در حال داد و ستد است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر