هوای اصفهان ناسالم برای گروههای حساس

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۰۸ ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۱۶۲ در وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز با شاخص ۱۰۸ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد با شاخص ۱۷۱ و بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۲ در وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان و در خیابان استانداری با شاخص ۱۰۲، خیابان پروین با شاخص ۱۴۳، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۷ و میدان فیض با شاخص ۱۱۸ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کیفیت هوا در خیابان فرشادی با شاخص ۶۳، خیابان‌های رودکی و میرزا طاهر با شاخص ۹۴، خیابان رهنان با شاخص ۶۶، خیابان کاوه با شاخص ۶۰ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۷۸ (زرد) قابل قبول گزارش می‌شود.

امروز کیفیت هوا در شهر‌های مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله مبارکه با میانگین ۵۲ و شاهین‌شهر با میانگین ۶۴ در وضعیت "قابل قبول" سالم است؛ همچنین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهر‌های خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر