برگزاری اختتامیه جشنواره «هنر‌های تجسمی نماز» ۱۲ بهمن در نهاوند

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند از برگزاری اختتامیه جشنواره «هنر‌های تجسمی نماز» ۱۲ بهمن در این شهرستان خبر داد.

برگزاری اختتامیه جشنواره «هنر‌های تجسمی نماز» ۱۲ بهمن در نهاوندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، امیر بحیرایی، مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند با بیان اینکه از حدود دو ماه پیش با انتشار فراخوان عملاً این جشنواره وارد فاز کاربردی شد، افزود: آخرین مهلت ارسال در بخش خوشنویسی ۳۰ دی بود، اما در بخش هنر‌های تجسمی با توجه به استقبال علاقمندان تا ۵ بهمن تمدید شد.

او افزود: بخش خوشنویسی در چهار بخش نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث و هنر‌های تجسمی در سه بخش نقاشی، پوستر و تصویرسازی برگزار می‌شود که تا به امروز در بخش خوشنویسی ۱۱۳ اثر از ۷۶ نفر که همدان رتبه نخست و نهاوند رتبه دوم را دارد، به دفتر جشنواره رسیده است.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند ادامه داد: در بخش هنر‌های تجسمی نیز در مجموع ۱۳۰ اثر از ۸۵ نفر رسیده بود که بعد از بررسی‌های اولیه و آثار خارج از بخش مسابقه یا محدوده استان، ۱۲۴ اثر از ۷۶ نفر برای شرکت در جشنواره منتخب شدند که همدان رتبه نخست و نهاوند در رتبه دوم قرار دارد.

بحرایی عنوان کرد: داوران بخش خوشنویسی متشکل از استاد موسوی حیدری از قزوین، استاد محمد حیدری، دبیر شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسی ایران از تهران، استاد خسرو نجومی و استاد نظام علی مرادی از همدان و داوران بخش هنر‌های تجسمی متشکل از استاد سعید دولتی، استاد غلامرضا شاملو، استاد شبیر پوروقار و استاد حجت صفی منش از شهرستان نهاوند است.

او با بیان اینکه آیین اختتامیه جشنواره روز ۱۲ بهمن و به مناسبت سرآغاز دهه فجر در سالن مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد برگزار می‌شود، یادآور شد: برگزاری مراسم به شرایط شهرستان و تصمیم ستاد بحران کرونا بستگی دارد که ممکن است به صورت محدود با حضور مسئولان استان برگزار شود.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه از برنامه‌های جنبی جشنواره می‌توان به برگزاری گرامیداشت استاد محمدتقی قیاسی مسئول انجمن خوشنویسان و تجلیل از او به عنوان شخصیت فرهنگی و هنری اشاره کرد، گفت: پیرامون برگزاری جشنواره جلسات متعددی با کارگروه‌های مرتبط صورت گرفت به طوریکه پنج کارگاه هنر تجسمی با حضور استاد صفی منش و علاقمندان در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد برگزار شد و شش جلسه با مسئولان انجمن خوشنویسان شهرستان تا بتوانیم جشنواره‌ای با کیفیت را پیش رو داشته باشیم.

بحرایی اعتبار تخصیص داده شده به این جشنواره را ۵۰ میلیون تومان عنوان کرد که تأمین ۳۰ درصد آن را بر عهده شهرستان و ۷۰ درصد آن را بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بود.

او در ادامه با تشکر از شورای شهر و شهرداری در همراهی و کمک به برگزاری جشنواره، یادآور شد: سعی داریم جشنواره را حضوری و به صورت محدود برگزار کنیم و در صورت تصمیم ستاد کرونا اختتامیه به صورت مجازی یا در شهری دیگر برگزار شود.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند در پایان با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت و پتانسیل شهرستان در حیطه هنر و درخشش هنرمندان موسیقی در ارسال ۲۵ اثر به جشنواره موسیقی استان مطرح کرد: ما از جشنواره‌های استانی در سال آینده استقبال می‌کنیم، هر چند باید زیرساخت‌های شهری برای برگزاری چنین جشنواره‌هایی مهیا شود.

انتهای پیام/ب

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر