یک مقام مسئول مطرح کرد؛

بانک کشاورزی در صدد حمایت از تولید شکر

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در زمینه تولید شکر باید بگویم تولید داخلی کفاف تامین شکر در کشور را نمی‌دهد که در این زمینه ۲ کارخانه در دست احداث است.

به گزارش خبرنگاربانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی اظهار کرد: طبق صحبت‌های رئیس بانک مرکزی، بخش کشاورزی موتور محرک در رشد اقتصادی کشور است. وظیفه بانک کشاورزی تامین و تجهیز منابع برای حمایت است. حجم منابع تجهیز شده توسط بانک کشاورزی از ۱۵۴۰ هزار میلیارد عبور کرده و طی ۱۰ ماهه اول امسال حدود ۴۵۰ هزار میلیارد افزایش یافته است.
بیشتر بخوانید

او ادامه داد: حجم منابع بانک کشاورزی در مقایسه با سال گذشته حدود ۳۵/۵ دهم درصد رشد کرده است. این رشد خیره کننده در شرایطی اتفاق افتاد که سهم منابع ارزان در این رشد ۴ درصد بیشتر بود. این رشد‌ها نتیجه اعتماد مردم به شبکه خدمت رسانی ماست. همچنین این حجم از منابع در قالب منابع مختلف، ابزار‌های الکترونیک، اعتماد مردم باعث رشد در بانک کشاورزی شده است.

خدارحمی بیان کرد: از محل این منابع توانستیم تا پایان دی ماه ۵۴۵ هزار میلیارد تسهیلات پرداخت کنیم که نسبت به ۱۰ ماهه پایان سال ۹۸ حدود ۲۷/۹ درصد رشد داشته است. همچنین به کشاورزان و واحد‌های تولیدی سرمایه در گردش اختصاص دادیم. تسهیلات پرداختی بخش کشاورزی در ۱۰ ماهه اول امسال ۶۱ درصد سرمایه برای ایجاد ظرفیت‌های جدید و ۳۹ درصد به صورت سرمایه در گردش در اختیار واحد‌های تولیدی و کشاورزان قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: در ۱۰ ماهه اول امسال حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات جدید در بخش گلخانه اختصاص یافت که با تسهیلات پرداخت شده حدود ۲۰۰۰ هکتار به گلخانه‌های کشور اضافه شد. همچنین در سه سال گذشته ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۵ درصد (۳ درصد تخفیف در سود) در اختیار کشاورزان برای خرید تراکتور، شیردوش دامداری، کمباین و غیره  قرار دادیم. در زمینه توسعه زنجیره مرغ و تخم مرغ حدود ۴۷۸ طرح در دست کار قرار گرفته است.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در زمینه فرآوری شیر و تولید لبنیات، ۳ واحد بزرگ در حال ساخت داریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: در صدد ایجاد سردخانه‌های کنترل اتمسفر هستیم که این سردخانه‌ها قابلیت نگهداری میوه‌ها و محصولات را افزایش می‌دهند. همچنین در زمینه تولید شکر باید بگویم تولید داخلی کفاف تامین شکر در کشور را نمی‌دهد که در این زمینه ۲ کارخانه در دست احداث داریم. این کارخانه‌ها ظرفیت ۱۰ هزار تن چغندر در روز را دارند.

او تصریح کرد: برای ازدواج جوانان در طول ۱۰ ماهه اول امسال حدود ۳۴ هزار و ۴۷۰ وام ازدواج به مبلغ ۱۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات داده شد. همچنین در بخش کشاورز کارت حدود ۲۶ هزار و ۴۰۶ کشاورز، کشاورز کارت دریافت کردند که متوسط این اعتبارات از ۱۵ میلیون تومان تا ۵۰۰ میلیارد تومان بود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: تولید شکر ، قیمت شکر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر