شانس قضاوت داوران کشتی ایران در المپیک چقدر است؟

محمد ابراهیم امامی به تشریح شانس قضاوت داوران المپیکی کشورمان در بازی‌های المپیک توکیو پرداخت.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در مورد شانس حضور ۴ داور المپیکی کشورمان در بازی‌های المپیک گفت: اتحادیه جهانی کشتی به زودی شرایط جدید گزینش داوران المپیکی را اعلام خواهد کرد و داوران ما نیز شانس حضور در توکیو را دارند. البته این به نظر اتحادیه جهانی بستگی دارد که چند داور از کشورمان در این بازی‌های حضور داشته باشند.

وی در مورد قوانین جدید اتحادیه جهانی گفت: اتحادیه در چندین مورد قوانین را تغییر داده و به نوعی کار را برای قضاوت تسهیل کرده و در همین راستا داوران کشورمان نیز باید با قوانین جدید آشنا شوند.

امامی تصریح کرد: البته کمیسیون داوران کشور از طریق سایت رسمی فدراسیون کشتی، برگزاری وبینار‌های داوری و برگزاری کلاس‌های داوری نسبت به اطلاع رسانی از این قوانین و آموزش آن‌ها اقدام کرده است.

وی در مورد برخی از اشتباهات داوری که در کشتی کشورمان پیش آمده گفت: ما رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی و همچنین مسابقات انتخابی را برگزار کردیم، اشتباهات داوری اجتناب ناپذیر است، اما می‌توانیم با برگزاری کلاس‌های آموزشی مرتبط، درصد آن را پایین بیاوریم.

سخنگوی فدراسیون کشتی تصریح کرد: کمیسیون داوران نیز بدین منظور فیلم کشتی‌های مسابقات داخلی و خارجی را که در آن داوری‌ها دچار اشتباه شده را برای آموزش داوران استفاده می‌کند، بعنوان مثال می‌توان به کشتی رحمان عموزاد در انتخابی وزن ۵۷ کیلوگرم با رضا اطری و علیرضا سرلک اشاره کرد.

وی ادامه داد: در آنالیزی که توسط کمیسیون داوران از فیلم کشتی رحمان عموزاد بعمل آمد، اشتباهات تأثیرگذار داوری کاملا مشهود بود و در واقع این کشتی گیر برنده هر دو میدان بوده است. همچنین در یک صحنه نیز علیرضا گرزبر در مقابل یداله محبی پایش را روی پای او قرار داد که داور کشتی را قطع کرد، اما عدم آگاهی به مقررات جدید باعث تنش در این کشتی شد.

امامی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع داوری برای فدراسیون کشتی بسیار مهم است، و بحث آموزش داوران و به روز بودن آن‌ها و همچنین کم شدن اشتباهات داوری از جمله مسائلی است که در دستور کار کمیسیون داوران و انستیتو کشتی قرار دارد.
انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر