کارشناس هواشناسی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا

ضیائیان گفت: فردا سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید در نوار غربی کشور و ارتفاعات البرز مرکزی خواهد شد.

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امشب در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است گفت: پیامد این جو پایدار تداوم آلودگی  و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت بوده که این شرایط در روز پنجشنبه در شهر‌های کرج، تهران، اراک، قم و اصفهان همچنان ادامه دارد.

او ادامه داد: روز پنجشنبه سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و در شمال غرب، غرب، مناطقی از جنوب غرب و ارتفاعات البرز مرکزی سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید و در ارتفاعات کولاک برف می‌شود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه با تقویت سامانه بارشی گستره فعالیت آن علاوه بر شمال غرب و غرب کشور، استان‌های واقع در سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، شامل استان‌های قزوین، البرز، تهران، دامنه‌های زاگرس مرکزی وجنوبی، جنوب غرب، شمال بوشهر و شمال غرب فارس را نیز در بر می گیرد که در مناطق جنوبی، همراه با رعد وبرق خواهد بود.

ضیائیان تصریح کرد: روز شنبه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب ، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق،جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی وجنوبی، نیمه شمالی استان‌های بوشهر و فارس و با شدت ضعیف‌تر در برخی مناطق شرق کشور است.

او ادامه داد: روز یکشنبه بارش پراکنده برای شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود و این سامانه به تدریج از کشور خارج خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه روز‌های شنبه و یکشنبه در استان‌های مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، استان‌های واقع در مرکز، شمال شرق، جنوب شرق و جنوب کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود افزود: در مناطق شرق، جنوب شرق، و جنوبی کشور احتمال خیزش گرد وخاک و کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد.

ضیائیان توضیح داد: تا پایان هفته روند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق کشور ادامه خواهد یافت و با توجه به افزایش دما و امکان ذوب برف، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های محلی در سواحل دریای خزر وجود دارد.

او یادآور شد: از اواخر وقت روز چهارشنبه و در روز پنجشنبه وزش باد شدید جنوبی در استان‌های اردبیل، گیلان، پیش بینی می‌شود و احتمال سقوط بهمن دور از انتظار نیست.

ضیائیان درباره وضعیت آب و هوای تهران هم گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری و غبار آلود است. بیشترین دمای هوا به ۱۴ درجه و کمترین آن  به ۳ درجه می رسد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: هواشناسی ، وزش باد
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر