خواستگاری مرد شیاد برای خالی کردن حساب دخترهای جوان

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مرد شیادی که با ترفند خواستگاری از دختران جوان تهرانی ۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال بیان داشت: چندین پرونده مشابه در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با موضوع کلاهبرداری با ترفند خواستگاری تشکیل شد.

وی عنوان داشت: شاکیان که زنان جوان بودند در اظهارات مشابهی عنوان کردند، سوار بر خودروی جک مشکی رنگ مرد جوان شده اند که راننده خودرو فردی شیک پوش و چرب زبانی و مدعی بوده کارخانه دار است با مطرح کردن خواستگاری چندین ملاقات با وی داشته اند و در نهایت با اعتماد به وی، این خانم‌ها کارت‌های عابر بانک و طلا‌های خود را در اختیار مرد جوان قرار دادند که دیگر متهم با دریافت این اموال، دیگر پاسخگوی تماس تلفنی مال باختگان نبوده است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: متهم در شیوه دیگری به بهانه پرداخت وام و یا استخدام مال باختگان مبالغی را از دختران جوان دریافت و با ارسال رسید‌های بانکی جعلی مدعی شده است که مبلغ وام به حسابشان واریز و هنگامی که مال باختگان به بانک مراجعه کرده اند متوجه کلاهبرداری شده اند.

این مقام انتظامی توضیح داد: در تحقیقات میدانی مسیر‌های تردد خودروی متهم و محل‌های برداشت وجوه مورد بررسی‌های پلیس قرار گرفت و در نهایت کارآگاهان موفق شدند چهره‌ای از متهم را به دست بیاورند که در رصد‌های اطلاعاتی مشخص شد که متهم از مجرمان سابقه دار بوده و پیش‌تر روانه زندان شده است.

وی با بیان اینکه مخفیگاه متهم در شرق تهران شناسایی و با دستور قضائی وی در مخفیگاهش دستگیرشد، افزود: متهم در پایگاه سوم پلیس آگاهی به ۲۵ فقره کلاهبرداری معترف شد و اظهار داشت که طلا‌های کلاهبرداری شده را به ۲ مالخر فروخته است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه کارآگاهان هر ۲ مالخر اموال سرقتی را دستگیر کرده اند، گفت: کارآگاهان ارزش ریالی اموال سرقتی و طلا‌ها را ۴ میلیارد ریال اعلام کرده اند.

سرهنگ دستخال در پایان گفت: با توجه به دستگیری متهم و اعتراف صریح وی به جرم خود، بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران با توجه به گسترده بودن جرایم این متهم دستور انتشار تصویر بدون پوشش سامان را صادر و از کسانی که در دام فریبکارانه وی گرفتار شده اند خواست به دادسرای ناحیه ۳۴ یا پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.


بیشتر بخوانید

استخدام معلم خصوصی ترفند خواستگار شیاد


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر