در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

بازار میوه ملتهب شد/ خیز افزایش قیمت برخی اقلام میوه و صیفی در بازار

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: قیمت کنونی لوبیا سبز، خیار، سبزی و موز در میدان مرکزی تره بار نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  از افزایش قیمت برخی اقلام‌ میوه خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت لوبیا سبز، خیار، سبزی و موز نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است.

وی سرما را یکی از دلایل گرانی قیمت میوه در بازار دانست و افزود: در فصل تابستان کل سبزی تهران از اطراف تامین می شود، اما در فصل زمستان کل تامین کننده جنوب کشور است که افزایش هزینه های حمل و نقل مزید بر علت شده است‌.

کارگر قیمت هر کیلو انار شیراز را ۱۲ هزار تا ۱۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو انار دماوند ۱۲ هزار تا ۱۹ هزار تومان، انار ساوه ۹ هزار تا ۱۹ هزار تومان، انار کوهستان ۱۵ هزار تا ۲۱ هزار تومان، انگور شاهرودی ۱۱ هزار تا ۱۶ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، پرتقال خونی ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان، پرتقال رسمی جنوب ۱۰ هزار تا ۱۳ هزار تومان، پرتقال رسمی شمال ۶ هزار تا ۱۱ هزار تومان، پرتقال ناول ۱۴ هزار تا ۲۰ هزار تومان، نارنگی انشو ۱۱ هزار تا ۱۷ هزار تومان، نارنگی بندری ۲۰ هزار تا ۲۶ هزار تومان، نارنگی تانجلو ۷ هزار تا ۹ هزار تومان، نارنگی یافا ۱۰ هزار تا ۱۳ هزار تومان، نارنگی تخم‌پاکستانی ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان، خرمالو شمال ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، خرمالو شهریار ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان و خرمالو کن ۱۴ هزار تا ۲۲ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو خیار رسمی با نرخ ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، خیار گلخانه ۹ هزار تا ۱۲ هزار تومان، سیب زرد دماوند ۸ هزار تا ۱۶ هزار تومان، سیب قرمز دماوند ۵ هزار تا ۹ هزار تومان، سیب قرمز مراغه ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان، کیوی ۱۰ هزار تا ۱۷ هزار تومان، گریپ فروت توسرخ ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، لیموشیرین ۸ هزار تا ۱۱ هزار تومان، هندوانه محبوبی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان و هندوانه میناب ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود‌.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در تامین میوه داخل نداریم، گفت: نوسانات قیمت میوه مقطعی است و موز وارداتی است که واردکنندگان باید پاسخگو باشند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از افزایش ۲ برابری قیمت موز نسبت به شهریور خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو موز در میدان مرکزی ۳۲ تا ۳۹ هزار تومان است، درحالیکه شهریور ماه قیمت هر کیلو موز ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

کارگر قیمت هر کیلو بادمجان دلمه را ۵ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو بادمجان قلمی ۶ تا ۹ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان، پیاز شیری ۴ هزار تا ۶ هزار تومان، پیاز قرمز ۶ هزار تا ۸ هزار تومان، پیاز زرد ۴ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، تره فرنگی ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان، ترب سیاه ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، چغندر ۴ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، سیر خشک ۲۳ هزار تا ۳۳ هزار تومان، سیب زمینی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان و شلغم ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به نرخ سایر صیفی در بازار بیان کرد: هم اکنون هر کیلو فلفل تند ریز ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، فلفل دلمه ۵ هزار تا ۹ هزار تومان، فلفل شیرین ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، کدوحلوایی ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، کلم بروکلی ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۳ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو رسمی ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، کدومسمایی ۴ هزار تا ۷ هزار تومان، کلم سفید و قرمز ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، گوجه فرنگی انباری ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، گوجه فرنگی بوته رس ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، لوبیا سبز ۱۸ هزار تا ۲۸ هزار تومان، لیموترش ۱۲ هزار تا ۱۶ هزار تومان و هویج ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

وی قیمت هر کیلو سبزی جور ( پلو، آش، قورمه) را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان و سبزی خوردن ۶ هزار تا ۸ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان کیفیت را یکی دیگر از دلایل گرانی میوه در بازار برشمرد و گفت: با توجه به تورم بالای کشور، بخش کشاورزی هم بیگانه نیست چرا که هزینه های حمل و نقل، بسته بندی و ... تحت تاثیر تورم افزایش یافته است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۵ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹
دوبااااااره به ثبات رسیده بود که
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۱۸:۰۰ ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
خدا شاهده همین الان ساعت ۵/۴۷ دقیقه قیمت موز را در مغازه سوال کردم گفت کیلویی ۵۷ هزارتومان !!!نخریدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۸ ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
فهميدن عيديا رو آخر بهمن ميدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۰ ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
الان كه ديگه ترامپ رييس جمهور آمريكا نيست كه بگيم تقصير اونه ، پس مشكل كجاست كه باز هم همچي داره گرون ميشه ؟؟؟؟؟
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر