کاشت سبزیجات در گلخانه برای نخستین بار در زرین دشت/خسارت بیش از ۱۶ میلیارد تومانی سرما به محصولات کشاورزی

مهم‌ترین خبر‌های جهاد کشاورزی زرین دشت ۹ بهمن ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین خبر‌های جهاد کشاورزی زرین دشت در روز پنج شنبه ۹ بهمن ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کاشت سبزیجات در گلخانه برای نخستین بار در زرین دشت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرین دشت از کاشت سبزیجات در گلخانه برای نخستین بار در شهرستان زرین دشت خبر داد.

روح اله دیانت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرین دشت اظهار کرد: گلخانه ۴ هزار متر مربعی نواب یوسفی از بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان واقع در بخش ایزدخواست روستای گلکویه برای اولین بار به زیر کشت سبزیجات رفت.

او گفت: در این گلخانه حدود ۱۰ گونه سبزیجات اعم از انواع خوراکی و خورشتی کشت شده و در حال حاضر روزانه حدودا ۱۰۰ کیلو برداشت می‌شود، محصولات این گلخانه با کیفیت عالی در مرکز شهرستان و شهر شهرپیر به فروش می‌رسد و مورد استقبال بازار قرار گرفته است و با توجه به تولید خارج از فصل برخی گونه‌ها سودآوری خوبی به همراه داشته است.

روح اله دیانت اضافه کرد: از سال‌های گذشته تاکنون سبزیجات و صیفی جات در شهرستان در فضای آزاد کشت می‌شود که بیشتر سطح زیر کشت مربوط به بخش ایزدخواست است.

با توجه به اینکه گلخانه محیطی کنترل شده است و پتانسیل تولید محصولات خارج از فصل را با کیفیت مطلوب و افزایش تولید در واحد سطح دارد و همچنین موجب افزایش بهره وری آب می‌شود، امید است در سال‌های آینده شاهد رونق هرچه بیشتر کشت‌های گلخانه‌ای در شهرستان باشیم.

برداشت زیتون روغنی از باغات شهرستان زرین دشت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرین دشت از برداشت زیتون روغنی در شهرستان زرین دشت خبر داد.

روح اله دیانت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرین دشت با بیان اینکه محصول زیتون روغنی از باغات زرین دشت در حال برداشت است، اظهار کرد: برداشت زیتون در شهرستان هر ساله به دو صورت کنسروی و روغنی انجام می‌گیرد.

او ادامه داد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و نبود تقاضای زیاد جهت زیتون کنسروی اکثر برداشت زیتون این شهرستان به صورت روغنی است.

روح اله دیانت تصریح کرد: از کل باغات بارور شهرستان در سطح ۸۵۰ هکتار حدود ۳۰ تن زیتون کنسروی برداشت شده است و عمده محصول زیتون شهرستان به صورت روغنی در حال برداشت است.

او ادامه داد: بیش بینی می‌شود حدود هزار و ۵۰۰ تن محصول زیتون به صورت روغنی برداشت شود.

خسارت بیش از ۱۶ میلیارد تومانی سرما به محصولات کشاورزی زرین دشت

مدیر جهاد کشاورزی زرین دشت از خسارت بیش از ۱۶ میلیارد تومانی به محصولات کشاورزی شهرستان زرین دشت خبر داد.

روح اله دیانت مدیر جهاد کشاورزی زرین دشت اظهار کرد: بر اثر سرمازدگی در هفته آخر دی ماه مزارع و باغات شهرستان زرین دشت دچار سرمازدگی شد و خسارت هنگفتی به مزارع و باغات وارد شد.

او ادامه داد: بر اثر این سرمازدگی مبلغ ۱۶ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان خسارت به بهره برداران وارد شد.

دیانت افزود: از این مبلغ میزان ۱۶ میلیارد تومان به باغات شهرستان و ۷۹۰ میلیون تومان خسارت به بخش زراعی شهرستان وارد شده است.

او تصریح کرد: با هماهنگی به عمل آمده، بهره بردارانی که مزارع و باغات خود را تحت پوشش صندوق بیمه محصولات قرار داده اند غرامت شان پرداخت خواهد شد و طی پیگیری‌های نماینده شهرستان مساعدت‌های خوبی به بهره برداران انجام خواهد شد.

دیانت گفت: احتمال بروز سرمازدگی در بهمن ماه نیز وجود دارد که کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی باید تمهیدات لازم را در مقابله و پیشگیری انجام دهند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر