کلاهبردار اینترنتی با صفحات جعلی پولهای میلیاردی به جیب زد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با ساخت صفحه جعلی اینترنت بانک یک میلیارد ریال از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت اظهار کرد: با مراجعه و شکایت فردی به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال از حساب بانکی اش، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و تیمی از ماموران پلیس فتا مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند.

وی عنوان کرد: شاکی اظهار کرد، برای استفاده از اینترنت بانک در موتور‌های جستجوگر نام بانک مورد نظر را جستجو کردم و بدون توجه به آدرس سایت وارد اولین ردیف نتایج جستجو شدم و با وارد کردن اطلاعات بانکی قصد انتقال وجه خود را داشتم، اما با پیام عدم انجام تراکنش مواجه شدم و پس از دقایقی متوجه کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی ام شدم.

رئیس پلیس فتا اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا پس از انجام تحقیقات مقدماتی و بهره گیری از روش‌های علمی و پلیسی فرد کلاهبردار را در فضای مجازی شناسایی کرده و با اقدامات تخصصی به اطلاعات هویتی و محل اختفای مجرم پی بردند و او را در استان‌های همجوار شناسایی کردند.


بیشتر بخوانید


سرهنگ گودرزی خاطر نشان کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی، مهندسان سایبری پلیس فتا به دست آوردند، فرد کلاهبردار از تعداد زیادی از شهروندان  بیش از یک میلیارد ریال با همین روش کلاهبرداری کرده است که با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا تهران انتقال یافت.

وی با اشاره به اینکه متهم در پلیس فتا به جرم ارتکابی معترف شد، اضافه کرد: با تکمیل پرونده متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر