زنگ خطر کرونا به صدا در آمد/ خیز کرونا سوغات مسافران برای بوشهر

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر، افزایش موارد کرونایی بستری‌شده را زنگ خطر برای استان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، دکتر سعید کشمیری دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در نشست ستاد مقابله با کرونا استان بیان کرد: با افزایش آمار بستری‌ها در شهرستان بوشهر، این شهرستان از وضعیت آبی خارج‌ شده و  در شرایط زرد و هشدار قرار گرفته است.

او، با بیان آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان  افزود: در هفته گذشته شاهد افزایش نسبی تعداد بیماران قطعی کرونایی در استان بودیم و این نشان از به صدا درآمدن زنگ خطر است و باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم تا وارد خیز دوباره این بیماری نشویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: بعد از افت بسیار خوبی که در میزان بستری داشتیم و دو تا سه هفته‌ای روند ثابتی را شاهد بودیم، اکنون آغاز روند صعودی را ملاحظه می‌کنیم.

۹ روز بدون مرگ در ۱۵ روز

کشمیری بابیان اینکه در ۱۵ روز اخیر ۹ روز بدون مرگ داشتیم، افزود: روند مرگ در استان بوشهر در ۳_۲ ماه اخیر نزولی بوده و همین روند ادامه دارد که روندی قابل‌قبول است و در این مدت جزء استان‌هایی بودیم که کمترین میزان مرگ را نسبت به جمعیت داشتیم.

او بیان کرد: هم‌اکنون تعداد تست‌های انجام‌گرفته در استان و از افراد مختلف را افزایش داده‌ایم و روند خیلی حادی دیده نمی‌شود.


بیشتر بخوانید


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر افزود: شاهد ثابت بودن روند مبتلایان ناشی از این بیماری در استان هستیم  اما از بین مواردی که نمونه‌گیری کرده‌ایم موارد مثبت بستری‌شده افزایش‌یافته است.

کشمیری با بیان افزایش نسبی شاخص آمار بستری و مرگ در ۱۰۰ هزار نفر، بیان کرد: شهرستان بوشهر در دو هفته اخیر شاهد افزایش نسبی موارد بستری است که همین علت باعث شد این هفته از وضعیت آبی خارج، و وارد وضعیت زرد شود.

ادامه حضور مسافران یعنی افزایش بیماری

او، درباره وضعیت شهرستان‌های مختلف استان بوشهر عنوان کرد: با وجود اینکه در هفته‌های گذشته در بعضی موارد شاهد افزایش نسبی در شهرستان تنگستان بودیم، اما اکنون این شهرستان در وضعیت بهتری است و افزایش چشمگیری نداشته‌ایم.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر افزود: شهرستان دشتی با وجود اینکه هفته گذشته وارد مرحله زرد شده بود، اکنون وارد مرحله آبی شده و روند افزایشی متوقف‌شده است.

کشمیری در خصوص شهرستان عسلویه نیز گفت: به علت آب وهوای مناسب و حضور مسافران در این شهرستان، شاهد افزایش آمار مبتلایان بوده‌ایم که می‌تواند زنگ خطری باشد و اگر همچنان این روند افزایشی ادامه پیدا کند می‌تواند باعث تغییر رنگ این شهرستان شود.

او، درباره شهرستان گناوه هم عنوان کرد: به علت وجود بازار و با افزایش حضور مسافران وارد شده به این شهرستان در روز‌های تعطیل و غیر تعطیل، احتمال افزایش موارد مثبت نیز وجود دارد.

موج جدید بیماری کرونا در استان بوشهر

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با بیان افزایش موارد فوتی در هفته اخیر بیان کرد: از افزایش یک درصدی در چند هفته اخیر به افزایش ۴۰ درصدی در هفته قبل رسیده‌ایم که نشان‌دهنده این است اکنون در موج جدید بیماری و در بازه صعودی هستیم که باید این شرایط را کنترل کنیم.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اعمال محدودیت‌ها را خواستار شد و افزود: برای کنترل این شرایط خواستار محدودیت ساعت کاری صنوف و همچنین محدودیت تردد در استان هستیم تا بتوانیم شرایط را کنترل، و از خیز بیماری جلوگیری کنیم.

او بیان کرد: در طرح شهید سلیمانی که با همکاری بسیج، هلال احمر و فرمانداران در حال اجرا است توانسته‌ایم کانون‌های جدید بیماری را پیدا کنیم و بر همین اساس، در شهرستان جم شاهد افزایش بیماری هستیم.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر