لزوم بازگشایی خط ریلی ایران به کشور‌های همسایه شمال‌ غرب

استاندار آذربایجان شرقی بازگشایی خط ریلی ایران به کشور‌های همسایه شمال‌ غرب را برای خارج شدن استان آذربایجان شرقی از بن‌بست ارتباطی ضروری دانست.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در نشست بررسی موضوع بازگشایی خط ریلی ایران به کشور‌های همسایه شمال‌غرب با اشاره به بازدید وزیر امور خارجه از مرز ایران و نخجوان، گفت: هدف اصلی  ظریف از این بازدید بررسی امکان بازگشایی خط ریلی جلفا و نخجوان بود که نقش بسیار مهمی در رونق اقتصادی منطقه خواهد داشت.

او افزود: با توجه به مسئولیت جدید استان برای توسعه روابط با جمهوری آذربایجان و مشارکت در بازسازی قره‌باغ گشایش این مسیر ریلی فوق‌العاده اهمیت دارد.

پورمحمدی افزود: موضوع بازگشایی این خط ریلی را هفته آینده در نشستی با وزیر امور خارجه مطرح و طرح توجیه اقتصادی این موضوع را که از سوی دستگاه‌های مسئول استانی تهیه می‌شود ارائه خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اثرات بازگشایی خط ریلی ایران با کشور‌های همسایه شمال ‌غرب، گفت: تحقق این امر از نظر ارتباطات تجاری و دسترسی به بازار منطقه اوراسیا و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌های حمل‌ونقل کالا به کشورمان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

او با بیان اینکه تحقق این موضوع نیازمند رایزنی‌های سیاسی و توافق با کشور‌های همسایه است، افزود: پس از توافق‌های لازم، تقویت زیرساخت‌های ریلی در داخل کشور را به صورت جدی از دستگاه‌های مسئول پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر