آمار بیماران مبتلا به کرونا موجب خیز تند بیماری در خوزستان شد

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در خوزستان گفت: رشد تصاعدی آمار بیماران مبتلا به کرونا ویروس موجب خیز تند بیماری شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، فرهاد ابول نژادیان فرمانده عملیات مقابله با کرونا خوزستان گفت: طی ۲ هفته اخیر در فاصله زمانی نسبتا کوتاه، رشد تصاعدی آمار بیماران مبتلا به کرونا موجب خیز تند بیماری شد که ۱۰ شهر استان را وارد وضعیت قرمز کرد و بیم آن ‌می‌رود تعداد این شهر‌ها افزایش یابد.

او با بیان اینکه شواهد به وضوح حکایت از بروز پدیده‌ای جدید در طول پاندمی کرونا دارد، افزود: قدرت سرایت ویروس به نوع عجیبی افزایش پیدا کرده به گونه‌ای که یک فرد ناقل به راحتی قادر به آلوده کردن چند ده نفر است.

نژادیان بیان داشت: این موضوع موجب شده علاوه بر تکمیل گنجایش بخش‌های کرونا در بیمارستان‌هایی که پیش از این برای درمان بیماران کووید استفاده می‌شدند، بیمارستان‌های جدیدی را هم وارد سیکل درمان بیماران مبتلا به کرونا کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: هشدار می‌دهم تداوم وضعیت فعلی و سطح بسیارپایین رعایت اصول بهداشتی در جامعه، توان ارائه خدمت در مراکز درمانی را به سمت اشباع خواهد برد و مردم و مسئولان در همه دستگاه‌ها هوشیار باشند که تاب‌آوری نظام درمان، بی نهایت نخواهد بود، تمامی اجزا و پرسنل نظام سلامت در استان جانشان را کف دست گذاشته اند و رو در روی ویروسی قدرت یافته، در راه دفاع از سلامت مردمشان با فداکاری و ایثار تا لحظه آخر حافظ نفس‌های هم استانی‌های خود خواهند بود.

این مقام مسئول گفت: صبوری میراث ماندگار و برجای مانده از خاک استانمان است، در این روز‌های سخت و سرنوشت ساز صبور و هوشیار باشید و اجازه ندهید دستاورد درخشان این استان در عرصه مقابله با کرونا که با وجود جمعیت و پهنه وسیع جغرافیایی، ماه‌ها از استان‌های با کمترین میزان بستری و فوتی بود از دست برود.

ابول نژادیان تصریح کرد: با ادامه مقاومت در برابر امواج پاندمی، اجازه دهید فردایی را که اکنون با نوید واکسیناسیون روشن‌تر خواهد بود نیز تجربه کنیم، ماسک بزنید و در هیچ اجتماع خطرناکی شرکت نکنید، در این روز‌های قرمز، بازار، خیابان و مهمانی نروید و فراموش نکنیم خانه امن‌ترین پناهگاه می‌باشد، روز‌های امن فردا را از پدران، مادران و فرزندانمان دریغ نکنیم.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر