رد شایعه آلودگی آب آشامیدنی اصفهان

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:با توجه به نمونه برداری‌های میکروبی و کلرسنجی روزانه از شبکه توزیع شهر اصفهان هیچ گونه آلودگی در آب اصفهان مشاهده نشده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، فهیمه امیری مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: با توجه به نمونه برداری‌های میکروبی و کلرسنجی روزانه از شبکه توزیع شهر اصفهان و اجرای حدود ۲۰۰ مورد آزمون میکروبی و ۶۰۰ مورد کلرسنجی در ماه، هیچ گونه آلودگی در شبکه توزیع آب اصفهان مشاهده نشده و آب شبکه کاملا سالم و بهداشتی است.

فهیمه امیری با بیان اینکه آب آشامیدنی اصفهان از تصفیه خانه آب بابا شیخعلی تامین می‌شود گفت: آب تولیدی پس از مراحل کامل تصفیه و انجام گندزدایی به وسیله سامانه‌های کلرزنی و ازن زنی و حذف تمام عوامل بیماری زا وارد شبکه توزیع می‌شود.

او افزود: با توجه به گذراندن فرآیند‌های تصفیه و میزان کلر باقیمانده در متوسط استاندارد، امکان وجود هیچ گونه عامل میکروبی و ویروسی در آب وجود ندارد.

امیری با بیان اینکه تا زمانی که حجم سد زاینده رود به میزان مطلوب برسد شرکت آب و فاضلاب هر دو هفته یکبار وضعیت سد را پایش می‌کند گفت: اگر حجم سد زاینده رود به کمتر از ۱۵۰ میلیون مترمعکب رسید، پایش‌ها هر هفته یک بار انجام می‌شود.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: در حال حاضر کیفیت آب تغییر نکرده، اما اگر ذخیره سد زاینده رود کمتر شود، احتمال دارد بر کیفیت آب تاثیر بگذارد و این نگرانی وجود دارد.

او در پاسخ به این سوال که با کاهش ذخیره سد زاینده رود و افزایش مصرف آب به خصوص در ماه پایانی سال احتمال ورود منابع آبی جدید به مدار وجود دارد یا خیر گفت: هنوز منابع آبی جدید (چاه ها) وارد شبکه توزیع آب آشامیدنی اصفهان نشده است و این منابع با گرمای هوا و افزایش مصرف آب به طور معمول در خرداد و تابستان وارد مدار می‌شوند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر