طرح شفافیت آراء نمایندگان دوباره در مجلس بررسی می‌شود

نمایندگان مجلس به استناد ماده ۱۳۰ آیین نامه داخلی بررسی شفافیت آراء را مجدد در مدار قانونی بررسی در مجلس قرار دادند.

به گزارش  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست ۵۰ نفر از نمایندگان برای طرح و بررسی مجدد طرح شفافیت آراء نمایندگان گفت: طبق ماده ۱۳۰ آیین نامه داخلی مجلس اگر طرحی مورد تصویب مجلس قرار نگیرد، بدون تغییرات اساسی تا ۶ ماه نمی‌توان آن را در مجلس پیشنهاده کرد، مگر آنکه ۵۰ نفر از نمایندگان تقاضای طرح مجدد آن را داشته باشند.

وی ادامه داد: اکنون ۵۰ نفر از نمایندگان درخواست بررسی مجدد این طرح را در مجلس دارند که باید آن را به رأی بگذاریم و نصف به اضافه یک رأی نیاز دارد تا کمیسیون آیین نامه داخلی بتواند آن را مجدد بررسی کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر صحن به درخواست ۵۰ نماینده رأی ندهد، کمیسیون نمی‌تواند تا ۶ ماه به طرح شفافیت آراء نمایندگان ورود کند، در حال حاضر که بودجه در صحن بررسی می‌شود، فرصت خوبی است تا کمیسیون آیین ناهم داخلی طرح مذکور را مورد ارزیابی مجدد قرار دهد. نمایندگان نیز می‌توانند نظرات خود را به کمیسیون ارائه دهند تا بعد از عید، طرح شفافیت آراء نمایندگان در دستور صحن علنی قرار گیرد.

قالیباف رئیس مجلس مطرح کرد: ضعف‌هایی به طرح شفافیت آراء وجود دارد، اما با رأی شما در مدار بررسی و رفت مشکلات قرار می‌گیرد.

طرح مجدد شفافیت آراء نمایندگان مستند به ماده ۱۳۰ آیین نامه داخلی به رأی گذاشته شد و با ۱۸۷ رأی موافق، ۳۸ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۷ نماینده حاضر در صحن تصویب شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر