مدیر بنیاد مسکن شیراز:

اسناد مالکیت روستایی گامی برای قانونمند شدن است

صف‌شکن گفت: با توزیع تعدادی از اسناد مالکیت روستا‌های این شهرستان، گام‌های تازه‌ای در راستای قانونمند شدن معاملات و توجه به تامین درآمد و معیشت روستاییان در این مناطق برداشته شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مسعود صف‌شکن در آئین واگذاری اسناد مالکیت روستایی در شیراز، بیان کرد: امسال تعداد بیش از ۸۵۰ جلد سند مالکیت روستایی با همکاری نواحی ثبتی شیراز صادر و تحویل متقاضیان شده است.

او افزود: واگذاری اسناد مالکیت در روستا‌ها نقشی بی بدیل در تامین رضایت اهالی روستا‌ها دارد و این رویکرد همچنان که در سال‌های گذشته تکرار شده در روز‌های پیش رو نیز ادامه دارد.

مدیر بنیاد مسکن شیراز با بیان اینکه حاشیه نشینی در اغلب روستا‌های اطراف شیراز مشهود است، گفت: واگذاری اسناد مالکیت این مسئله را تا حدودی مهار می‌کند و منجر به این می‌شود که معاملات ملکی در چهار چوب قانونی انجام و از بروز حاشیه نشینی جلوگیری شود.

صف‌شکن اضافه کرد: تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه‌های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان، وجود وثیقه‌ای مطمئن برای اخذ تسهیلات، جلوگیری از مهاجرت جامعه روستایی به شهرها، برنامه‌ریزی موثر در بازار خرید و فروش و قانونمند کردن این فعالیت و همچنین تسریع در امر آموزش و بهداشت، از نتایج اجرای این طرح خواهد بود.

او با بیان اینکه جلوگیری از نزاع و اختلافات ملکی، ارتقای توسعه پایدار و پشتیبانی از مدیریت محیط‌زیست از دیگر مزایای صدور اسناد مالکیت روستایی است، بیان کرد: خودکفایی در امر تولید محصولات کشاورزی، برقراری نظام مالیاتی برای معاملات و اسناد مالکیت، محرومیت‌زدایی روستایی از دیگر نتایج اجرای این طرح خواهد بود.

مدیر بنیاد مسکن شیراز گفت: داشتن اموال باعث افزایش مشارکت و فعالیت در روستا‌ها می‌شود که خود توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: