آخرین اخبار از پرونده دو شهردار بازداشتی تهران

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری صبح امروز خود درباره بازداشت دو شهردار تهران توضیحاتی داد.

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، چندی پیش بود که خبر بازداشت دو شهردار تهران به گوش رسید و پیروز حناچی شهردار تهران از بازپرسی این پرونده خبر داد.

در همین رابطه امروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در سی و نهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره ماجرای بازداشت دو شهردار تهران و اعضای شوراهای شهر در سراسر کشور گفت: پرونده شهرداران در دادسرای عمومی و انقلاب تهران دست بررسی و تحقیق است.

وی افزود: همچنین پرونده اعضای شورای شهر در دست بررسی و تحقیق است و امیدواریم با پیگیری قضایی دیگر شاهد این دست تخلفات نباشیم.

همچنین اسماعیلی درباره دستگیری‌های اخیر شورا‌های شهر گفت: متأسفم که اعضای شورا‌های شهر از بیت المال سوء استفاده می‌کنند، چراکه این جامعه‌ منتخب مردم هستند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: آمار تخلفات شورا‌ها بیش از حد بوده است و آخرین گزارش‌ها در همین حلقه پیرامون شهر تهران می‌گویند تعدادی از اعضا مرتکب اختلاس و ارتشاء شده بودند و پرونده به دادگاه رفته است، در یکی از شهر‌های حاشیه‌ای هم ۲۳ نفر در یک پرونده دستگیر شدند، این‌ها باید مأمور خدمت رسانی به مردن باشند، اما مرتکب جرم شدند.

اسماعیلی تصریح کرد: در شهر حاشیه‌ای تهران هم شورای شهر منحل شد و جز یک نفر مابقی بازداشت شدند و این‌ها حوادث خوشایندی نیست، اما اراده قوه قضاییه برای برخورد با مفاسد وجود دارد و از آنجایی که در آستانه دور بعد انتخابات هستیم، انتظار داریم مراجع رسیدگی به صلاحیت دقت لازم را داشته باشند و مردم در انتخاب خود دقت کنند.


بیشتر بخوانید
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
دقت کنید گفت مردم در انتخابات دقت کنند پس لطفا مردم دقت کنید
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر