تامین قطعات شرکت فجر انرژی خلیج فارس در داخل کشور

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس گفت: با تلاش مستمر در این شرکت و شرکت‌های داخلی موفق به تامین قطعات به صورت حداکثری در داخل کشور شدیم.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علی زال خانی مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس گفت: با تلاش مستمر در این شرکت و شرکت های داخلی موفق به تامین قطعات به صورت حداکثری در داخل کشور شدیم و باید تجهیزات اساسی مانند شیر‌های کنترلی صنعتی، کمپرسورها، توربین‌ها، کلید‌های برق فشار قوی، انواع الکتروپمپ‌ها، کارت‌های حساس برقی و ابزار دقیق را به همراه خیلی از قطعات ریز و درشت را داخل کشور تولید کنیم.

او با بیان اینکه ماموریت اصلی شرکت فجر انرژی خلیج فارس، تامین ازت، اکسیژن، هوای ابزار دقیق و تصفیه پساب‌های صنعتی دریافتی از شرکت‌های منطقه است، افزود: باید تجهیزات دستگاه‌های خط تولید خود را همیشه آماده به کار نگه داریم، همچنین مدیران ارشد فجر از ابتدای تاسیس این شرکت به دنبال راهکار بودند که ضمن نهادینه کردن یک سیاست راهبردی با اطمینان و خطر کمتر، بتوان قطعات را برای نوسازی ماشین آلات تامین و برای رسیدن به هدف اصلی که همان تولید پایداری یوتیلیتی است، محقق کرد.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس با تاکید بر حمایت از ساخت داخل بر پایه یک منطق عقلانی و به دلایل بسیار ساده، مشخص و روشنی استوار است، تصریح کرد: کاهش هزینه‌ها، در دسترس بودن در مواقع نیاز و کاهش خطرات ناشی از هر گونه محدودیت تجارت جهانی ائم از تحریم، تغییر تعرفه‌ها، قوانین ارزی و گمرکی است.

او ادامه داد: حمایت از ساخت داخل، منشا اثرات مطلوبی در سطح سیاست‌های کلان و ملی کشور به همراه داشته است و از مزایای این سیاست می‌توان به اشتغال زایی، ممانعت از خروج ذخایر ارزی، افزایش دانش، رشد و پیشرفت صنعتی کشور اشاره کرد و همچنین تلاش و کوشش کلیه مدیران و کارشناسان واحد‌های عملیاتی و ستادی شرکت فجر بر این پایه برنامه ریزی شده که بدون توجه به هر گونه محدودیتی در بازار، سیاست‌های تامین قطعات را به سمتی سوق دهند که از واحد‌های مولد و ساخت داخل تامین شوند.

زال خانی با بیان اینکه شیر‌های کنترلی صنعتی شرکت از تجهیزات حساس فجر به شمار رفته و تا قبل از آلمان و ایتالیا تامین شد، گفت: در چند سال اخیر بیش از ۲ میلیون یورو در این زمینه صرفه جویی و از خروج ارز از کشور جلوگیری شده است.

شرکت فجر انرژی خلیج فارس تا پارسال با اتکا به توان داخلی کشور بیش از ۷۰۰ قطعه را بومی سازی کرده و بیش از ۱۳ نوع ماده شیمیایی را با تکیه بر دانش داخلی تولید کرده که با این رویکرد ۱۵۰ میلیارد ریال و یک میلیون یورو در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده است.

انتهای پیام/ق

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: