۱۶۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان بستری هستند

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در حال حاضر کل موارد بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان ۱۶۲ نفر است.

به گزارش  خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،شکرالله سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: دیروز ۲۵۱ بیمار کرونایی در جنوب غرب خوزستان شناسایی شده اند که از این تعداد۳۶ نفر مربوط به آبادان، ۳۵ نفر از خرمشهر و در شادگان طی ۴۸ ساعت گذشته از ۵۴۴ نمونه گرفته شده تعداد ۱۸۰ مورد مثبت قطعی ابتلا به این بیماری گزارش شده است.

او افزود: دیروز نیز ۳۸ نفر بستری و ۱۸ نفر نیز بهبود و از بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان ترخیص شده اند و خوشبختانه مورد فوتی نداشتیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در حال حاضر کل موارد مثبت بستری در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان ۱۶۲ نفر است.

سلمان زاده اضافه کرد: تعداد کل موارد سرپایی مثبت در مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۳۱۸۹۶ مورد بوده که از این تعداد ۷۰۳۲ نفر بستری و ۵۳۷۶ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان‌ها مرخص شده اند شده اند.

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی طالقانی آبادان که در هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی در درمان مجروحان داشت امروز به خط مقدم جنگ با ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان تبدیل شده است.

کادر درمانی این بیمارستان شبانه روز به صورت خالصانه به بیماران کرونایی شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: