بخشش عجیب یک بازیکن بعد از کتک کاری در والیبال

بازیکنی که با رفتاری زشت و ناپسند از سوی کمیته انضباطی فدراسیون والیبال محروم شده بود، در هفته بیست و نهم بدون اعلام بخشیده شدن برای تیمش بازی کرد!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر والیبال شاهد کتک کاری و رفتار غیر اخلاقی ملی پوش تیم والیبال شهرداری ارومیه بود و خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان «کار والیبال به «کتک‌کاری» رسید / پاک کردن تصاویر برای ندیدن واقعیت» به شرح واقعیت پرداخت.

پوریا یلی، پشت خط زن ارومیه در دیدار مقابل شهرداری ورامین پس از استفاده از الفاظ رکیک علیه داور به فیلمبردار حمله و او را مورد ضرب و شتم قرار داد. رفتاری که به سرعت در فضای مجازی پخش و نوجوانان و جوانان زیادی شاهد رفتار غیر ورزشی و غیر اخلاقی ملی پوش والیبال کشور بودند.

کمیته انضباطی فدراسیون در ابتدا پوریا یلی را دو جلسه محروم کرد، اما روز دوشنبه پوریا یلی در حالی که باید دوران محرومیت خود را طی می‌کرد به یک باره در زمین حاضر و برای تیمش بازی کرد!

حضور یلی در زمین بازی سوالات و شائبه‌های زیادی در اذهان عمومی ایجاد کرده است چرا که رای کمیته استیناف و بخشودگی محرومیت او در سایت رسمی فدراسیون اطلاع رسانی نشده است و حتی تیم سپاهان، حریف شهرداری ارومیه در بازی هفته بیست و نهم با حضور یلی در زمین غافلگیر شد که در نهایت با واکنش تند رحمان محمدی راد، سرمربی تیم سپاهان علیه فدراسیون والیبال همراه شد.

نکته مهم و قابل تامل دیگر این است که رفتار غیر اخلاقی و غیر ورزشی یلی به راحتی فراموش شد. بازیکنی که سال گذشته نیز با الفاظ رکیک مقابل اصحاب رسانه به بازیکن تیم سایپا حمله کرد. برخورد‌های این چنینی با برخی از ملی پوشان آیا رواج بازیکن سالاری نیست؟


بیشتر بخوانید


* به دلیل اشتباه بازیکن، تیم نباید متضرر شود

میلاد تقوی، دبیر کل فدراسیون والیبال در واکنش به بخشودگی پوریا یلی گفت: جریمه‌ای که برای یلی در نظر گرفته شد در والیبال کم سابقه است. به دلیل اشتباه یک بازیکن تیم نباید متضرر شود. سرپرست تیم شهرداری ارومیه برخورد خوبی در واکنش به حرکت یلی داشت و بازدارنده بود. اگر کمیته انضباطی یلی را برای مثال سه جلسه محروم می‌کرد آیا به تیم کمک می‌کرد؟

* اسپانسر نباید دلسرد شود

وی تاکید کرد: در نهایت کمیته انضباطی تصمیم گیرنده است، اما نظر شخصی ام این است جریمه شخصی بهتر است و یلی نیز ۵۰ میلیون تومان جریمه شد اعتقادم این است جریمه نقدی باید سنگین باشد و تیم نباید متضرر شود. باید جریمه شخصی را اولویت قرار دهیم. اسپانسر‌ها هزینه می‌کنند و نباید آن‌ها را از تیم داری دلسرد کنیم.

دبیر کل فدراسیون در ادامه اظهار داشت: باید کار گروهی با حضور کارشناسان تشکیل دهیم و راهکاری پیدا کنیم که در چنین مواقعی با بازیکنان خاطی چگونه برخورد شود که بازدارنده باشد. ان شالله در همین هفته کارگروه را تشکیل خواهیم داد.

* اگر من بودم دو سال محروم می‌شدم

رحمان محمدی راد سرمربی تیم والیبال سپاهان نیز در واکنش به حضور یلی و بخشودگی محرومیت او گفت: فدراسیون والیبال، کمیته انضباطی، کمیته استیناف واقعاً درباره پوریا یلی انتقاد آمیز رأی دادید. نمی‌دانستم قرار است یلی بازی کند، تا قبل از سوت دیدار فکر می‌کردیم این بازیکن طبق حکم کمیته انضباطی قرار نیست در زمین حضور داشته باشد. اتفاقاتی که در بازی ورامین رخ داد و همه شاهد آن بودیم باعث شد آقایان حکم صادر کنند، اما بازیکن که محروم شده بود امروز بازی کرد، در جایگاهی نیستم که بخواهم رأی صادره را قضاوت کنم، اما اگر من آن کار را انجام می‌دادم ۲ سال مرا محروم می‌کردید.

* برای فدراسیون والیبال متاسفم

وی افزود: فدراسیون والیبال و کمیته انضباطی متأسفم برای شما، این خود شما هستید که شائبه ایجاد می‌کنید، خود شما هستید که باعث شدید دیگران فکر کنند طرفداری از یک فرد یا افراد خاص می‌کنید، اقدام امروز شما یعنی طرفداری کردن یعنی بی حرمتی به سایر تیم‌ها، همه ما شخصیت داریم و شبانه روز زحمت می‌کشیم، اما شاهد این هستیم که از مرجع اصلی والیبال به ما توهین شد.

محمدی راد در ادامه اظهاراتش خطاب به فدراسیون عنوان کرد: ابتدا شما باید اعلام می‌کردید این رأی تغییر کرده، خدا کند کسی باشد که نظارت کند و ببیند این رفتار عادلانه و به حق بوده یا خیر دوم اینکه آیا، چون مثل یک تیم شهردار نداریم، حامی نداریم باید این چنین برخورد کنید. سرمربی سپاهان گفت: برایتان هشتگ فدراسیون ایران دشمن آذربایجان می‌نویسند رأی را تغییر می‌دهید؟ این انصاف نیست ما فقط احترام می‌خواهیم همین شما فقط تنها کاری که باید می‌کردید این بود که اعلام کنید استیناف برگزار و یلی بخشیده شد.

* بی اخلاقی‌ها را ماست مالی کردید

وی اظهار کرد: متأسفم، از دخالت‌های بیجایی که انجام می‌شود خسته شدیم، خواهش می‌کنم اگر کسی قرار است نظارت کند الان وقت آن رسیده، لازم نیست آقایان شعار اخلاق مداری بدهند، شمایی که می‌گویید اخلاق مدار باشید برایتان متأسفم، سعه صبر را فقط من باید داشته باشم شما معاف هستید؟

وی افزود: برای کمیته روابط عمومی متأسفم کوچک‌ترین کاری که باید می‌کردند این بود که در سایت فدراسیون اعلام می‌کردید،‌ای کاش بعد از باخت این حرف‌ها را نمی‌زدم که فکر کنید برای فشار باخت مصاحبه کردم. محمدی راد اذعان کرد: مربی بدترین رفتار را انجام می‌دهد، اما خیلی خودجوش فیلم‌ها پاک می‌شود، حکم عوض می‌شود و به کل آقایان ماجرا را ماست مالی می‌کنند با همین کار‌ها زحمات یک باشگاه که از ابتدای فصل زحمت می‌کشد را به باد می‌دهند، امیدوارم کسی باشد که پاسخ من و مدیرم را بدهد وی در پایان خاطرنشان کرد: درست نیست کسی پاسخگو نباشد، بیایید مقتدرانه رأی دهید.

وی گفت: آیا رفتار‌های عجیب و شائبه برانگیز فدراسیون والیبال و کمیته انضباطی چیزی جز رواج بازیکن سالاری نیست؟ کمیته‌ای که سال گذشته در اقدامی ضربتی پس از دیدار هفته دوم دو تیم سپاهان و هراز به دلیل اتفاقات ناشایست رخ داده از سوی هواداران تیم فولاد سپاهان، پیش از برگزاری جلسه کمیته انضباطی این تیم را از حضور هواداران محروم کرد. سوال این است این اقدامات باعث دلسردی اسپانسر نمی‌شود؟ انتظار می‌رود فدراسیون والیبال تبعیضی قائل نشود و به یک چشم به تمام رفتار‌های غیر اخلاقی واکنش نشان دهد.

منبع:مهر

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر