رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور؛

پایگاههای حقوق یار درمحلات فعال می شوند

نشست هیات اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان سپاه ثارالله استان کرمان باحضور رئیس بسیج حقوقدانان کشور برگزار شد .

  به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، نشست بسیج حقوقدانان سپاه کرمان باحضور رئیس بسیج حقوقدانان ایران با موضوعات رسالت حقوقدانان بسیجی در گام دوم انقلاب اسلامی و مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی و گزارش آزادسازی  زندانیان و قرارگاه معاضدت حقوقی و قضایی برگزار شد.
سهراب انبارکی، رئیس بسیج حقوقدانان کشور دراین نشست بااشاره به بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان یک سند راهبردی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است گفت: اندیشمندان و نخبگان در گام دوم انقلاب بایستی ورود پیدا کرده و فعالیت کنند.

او افزود: باید ببینیم نقش مجموعه بسیج حقوقدانان چیست و در چه شاخص‌هایی نقش دارند که در این سازمان بابرخی از شاخص‌ها مستقیم و بابرخی غیر مستقیم کار کرده می‌شود.

او تصریح کرد: این سازمان در مسائل علمی، اخلاقی، معنویات، سیاسی نقش آفرینی می‌کند و تاکنون توانسته خروجی خوبی در این بخش‌ها داشته باشد.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور بااشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب باید جهادی و عملی کارکنیم گفت: با مشخص کردن حوزه عملیاتی خود در دودستگاه قوه مقننه و قوه قضائیه به صورت مستقیم کار داریم.

انبارکی بابیان اینکه در حال تنظیم سند تحولی در دوحوزه هستیم افزود:در یک سال مشکلات شناسایی شدند و درتلاش هستیم تا بتوانیم در حوزه‌های سیاست، آموزش و. اقداماتی را انجام دهیم.

او افزود: امروز بسیج به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد دردنیا است که نقش آفرینی می‌کند و تاکنون توانسته قفل بسیاری از مشکلات را باز و شاه کلید بسیاری از مشکلات است.

او عقب افتادگی کشور در برخی از زمینه‌ها را نداشتن روحیه جهادی عنوان کرد و افزود: نگاه بسیج مانند شهید حاج قاسم سلیمانی نگاه جهادی و انقلابی است چراکه سردار سلیمانی ولایتمدار، انقلابی و مرد میدان بود و ما امروز در بیانیه گام دوم انقلاب دنبال و ادامه دهنده ویژگی‌های برجسته سردار سلیمانی هستیم.

انبارکی تاکید کرد: باید نگاه جهادی و انقلابی بر کشور حاکم شود و سند تحول بدون مشارکت مردم و بسیج محقق نمی‌شود.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور بر راه اندازی پایگاه‌های حقوق یار در محلات تاکید کردو گفت: دراین پایگاه‌ها حقوق یاران در صدد صلح و سازش پرونده‌ها باشند و درمحلات نقش آفرینی کنند.

او آگاه سازی مردم و آموزش همگانی نسبت به افزایش اطلاعات حقوقی، پبشگیری از وقوع جرم، آسیب‌های فضای مجازی و حقیقی، شناسایی و ارایه راه حل در خصوص مشکلات خانوادگی و.. به همت سازمان بسیج حقوقدانان در هر محله خواستار شد.

او بر حقوق عامه مردم تاکید کرد و افزود: این موضوع اهمیت زیادی دارد و مشارکت مردم را می‌طلبد.

او درزمینه آزادی زندانیان و محکومان مالی جرایم غیر عمد هم استان کرمان را یکی از استان‌های برتر دانست و گفت: برای آزاد سازی زندانیان و جامعه پذیری آن‌ها باید بیشتر تلاش شود.

او همچنین توجه به مسایل خانواده و بین المللی و استفاده از همه ظرفیت‌ها گفت: با استفاده حداکثری و توانمندی‌های بسیج حقوقدانان برای کارآمد سازی قوه قضائیه و قوه مقننه تلاش شود تا در تحقق تمدن بزرگ اسلامی نقش آفرینی بیشتری داشته باشیم.

همچنین یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان دراین نشست گفت:سازمان بسیج حقوقدان کارنامه خوبی دارد و
بالغ بر ۴۰هزار نفر از نخبگان حقوقی زیر چتر آن تلاش می‌کنند و این جمعیت عظیم و نیروی اثر گذار می‌تواند به جمعیت عظیمی خدمت کنند.

او افزود:این سازمان دراستان کرمان هم اقدامات خوبی دارد و تاکیدات مقام معظم رهبری رادر الویت کاری خود قرار داده اند و درراستای تحقق منویات رهبری رسالت خود را انجام می‌دهند.

او تصریح کرد: در بحث حاشیه نشینی، آسیب‌ها وولگردی‌های فضای مجازی و حقیقی، شناسایی مفسدان، امنیت عمومی، اقتصادی، فرهنگی و... بسیج حقوقدانان باید ایفای نقش کند.

او گفت:حاشینه نشینی و سکونت‌های غیر مجاز بستر مجازی برای جرم خیزی و بروز جرائم خشن، اقتصادی و اجتماعی است که باید اقدامات جدی تری انجام شود و سازمان بسیج حقوقدانان باید برای پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، جلوگیری از تزلزل بنیاد خانواده برنامه ریزی‌های جدی داشته باشد.

دراین نشست دکتر موحد، رئیس کل دادگستری، سالاری، دادستان مرکز استان جمعی از معاونین دادگستری، سرهنگ انبارکی، رئیس بسیج حقوقدانان کشور، سرهنگ مهدیپور، رئیس بسیج حقوقدانان استان کرمان حضور داشتند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر