معاون امور دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان

شناور نیمه غرق توسط تیم واکنش سریع بندر چابهار نجات یافت

ابراهیمی گفت: با اقدام به موقع تیم واکنش سریع بندر چابهار لنج صیادی نیمه مغروق در بندر "رمین" از غرق شدگی نجات یافت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، سیدحسن ابراهیمی معاون امور دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر آبگرفتگی یک لنج صیادی در اسکله بندر "رمین" بلافاصله تیم واکنش سریع اداره ایمنی و حفاظت دریایی و تیم مقابله با آلودگی نفتی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به همراه تجهیزات پرتابل به محل اعزام شدند.

او افزود: با توجه به وضعیت لنج صیادی، تیم مقابله با آلودگی نفتی بندر چابهار به منظور پیشگیری از بروز آلودگی ناشی از نشت سوخت شناور و انتشار آلودگی، با استفاده از بوم جاذب، اقدام به محصور کردن محدوده مورد نظر کردند و در ادامه این عملیات مقدمات شناور سازی و کنترل صدمات صورت گرفت.

معاون امور دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: تیم واکنش سریع بندر چابهار با همکاری مالکین و با استفاده از تجهیزات پرتابل، به منظور شناورسازی لنج مغروق، اقدام به تخلیه آب و شناورسازی آن کرد و شناور را از خطر غرق شدن نجات دادند.

ابراهیمی با تاکید بر رعایت اصول ایمنی توسط صاحبان شناورها، تصریح کرد: مرکز واکنش اضطراری دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با برخوردای از نیرو‌های مجرب و تجهیزات بروز در صورت بروز حادثه، آماده امدادرسانی به شناور‌های متردد در آب‌های تحت نظارت است.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر