روستائیان بی بضاعت بیمه می‌شوند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان یزد گفت: ۱۰۰۰ روستائی و عشایر استان از بیمه روستایی بهره مند می‌شوند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد،  حسن ابراهیمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان یزد در جلسه کمیته محرومیت زدایی کنگره ملی شهدای استان یزد از تحت پوشش بیمه هزار روستایی و عشایری که هیچ گونه درآمدی ندارند خبر داد و گفت: در تلاشیم این تعداد را به نیت ۴۰۰۰ شهدای استان افزایش دهیم.

او مدت زمان پوشش رایگان این بیمه را شش ماه عنوان کرد و افزود: مستمری بازنشستگی با پرداخت حداقل ۱۵ سال سابقه بیمه و ۶۵ سال سن، فوت و یا از کار افتادگی پس از یک سال پرداخت حق بیمه، انتقال سابقه بیمه صندوق روستاییان و عشایر به صندوق دیگر، و غیره از جمله مزایای این بیمه است.

مدیرکل امور روستا‌ها و شورا‌های استان یزد و رئیس کمیته محرومیت زدایی دومین کنگره ملی شهدای استان نیز در این جلسه با بیان اینکه از ۴۰ خدمت شاخص کنگره شهدای امسال ۱۰ خدمت آن مرتبط با کمیته محرومیت زدایی است، گفت: تا کنون اقدامات ماندگار و قابل توجهی برای روستائیان در مناطق محروم انجام شده است.

محمود زارع رشکوییه با اشاره به بیمه رایگان روستاییان مناطق محروم، افزود: افراد در همه‌ی شهرستان‌ها بر اساس جمعیت شناسایی شده و با نام و یاد شهدا تحت پوشش بیمه روستایی قرار می‌گیرند.

سرهنگ علی نوری زاده، معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان یزد نیز در این نشست با بیان اینکه این اقدامات در ذهن مردم باقی خواهد ماند، گفت: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های حمایتی تعداد بیشتری از محرومان را تحت پوشش بیمه روستایی قرار دهیم.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر