حاج محمدی مطرح کرد؛

ضد انقلاب به دنبال تولید اخبار دروغ و سیاه نمایی از وضعیت زندانیان ایران

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت: ضد انقلاب به دنبال تولید اخبار دروغ، بزرگ نمایی و سیاه نمایی از عدم رعایت حال زندانیان در جمهوری اسلامی است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در نشست سراسری با مسئولان بهداشت و درمان زندان‌های سراسر کشور تاکید کرد که تا طرح غربالگری سلامت زندانیان در همه زندان‌های کشور اجرا شود.

رئیس سازمان زندان‌ها در این نشست که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در خصوص مراقبت از زندانیان گفت: به فرموده ایشان ماموریت اصلی ما در امر زندانبانی، طبابت جسم و روان زندانیان است.

وی تصریح کرد: مبادا در زندان به خاطر کم توجهی کادر درمان، زندانی بیمار شود یا تاخیر در درمان صورت پذیرد یا زندانی بخاطر اختلال روحی و روانی به خود یا دیگران آسیب بزند.

رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه، نمود اصلی احساس مسئولیت و وجدان کاری در رفتار و عملکرد ما مشاهده می‌شود، اظهار کرد: رفتار خوب ما بر اساس وظیفه شناسی و دیدگاه انسانی و اخلاقی و برخورد توأم با مهر ما نسبت به زندانی او را در مسیر پذیرش آموزه‌های اصلاحی و اخلاقی قرار می‌دهد.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان و القاء اخبار کذب از زندان‌ها گفت: در روز‌های اخیر شاهد هستید که چگونه خبر دروغ مرگ زندانی در بیمارستان را اعلام می‌کنند در حالی که آن فرد هنوز در قید حیات و تحت درمان است.

وی افزود: ضد انقلاب به دنبال تولید اخبار دروغ، بزرگ نمایی و سیاه نمایی از عدم رعایت حال زندانیان در جمهوری اسلامی است و ما باید مراقب باشیم تا بهانه دست آنان ندهیم.

رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه گفت: نباید نسبت به وضعیت جسمانی و بیماری افراد بی اعتنا باشیم؛ تاکید کرده‌ام تمام مدیران زندان‌ها باید توجه جدی به نظرات و دستورات پزشکی در خصوص زندانیان داشته باشند و نباید بی تفاوت از کنار تشخیص پزشکی بگذرند.

حاج محمدی با بیان اینکه کار در زندان به ویژه برای کادر درمان سخت و طاقت فرساست، گفت: یکی از موضوعاتی که در بودجه ۱۴۰۰ پیگیری کرده ایم این است که زندان‌ها در حوزه بهداشت و درمان از امتیازات مناطق محروم برخوردار باشند که این می‌تواند مشوق و انگیزه‌های لازم برای خدمت کادر درمان فعلی و دیگران برای حضور در این عرصه خدمتی باشد.

وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن تقدیر از کادر درمان زندان ها، با بیان اینکه مجاهدت کادر درمان در شرایط کرونا در زندان دیده نشد، خواستار استمرار و توسعه تلاش‌ها برای مراقبت از سلامت زندانیان شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر