وزیر صمت:

رشد صنعتی کشور تا پایان سال به ۶.۵ درصد می‌رسد/ آماده راه اندازی واحد‌های تملک شده بانکی هستیم

رزم حسینی گفت: چرخ تولید به رغم تمامی مشکلات به خوبی می‌چرخد و رشد صنعتی کشور تا پایان سال به ۶.۵ درصد خواهد رسید.

به گزارش  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رزم حسینی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: رسیدن به رشد صنعتی ۶.۵ درصدی به همت جهادی تمامی صنعتگران و تولیدکنندگان افتخارآمیز است که سال آینده نیز این وضعیت تداوم می‌یابد و بهتر نیز می‌شود.

وی با یادآوری ظرفیت‌های قانونی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، این ظرفیت‌ها را مناسب ارزیابی کرد و گفت: برای مقابله با فشار‌های حداکثری در اقتصاد کشور که ناشی از تحریم‌های ظالمانه است باید از این ظرفیت در راستای تسهیل فرآیند‌ها و رفع تمامی موانع تولید حداکثر استفاده را  ببریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصمیمات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را دارای ضمانت اجرایی و لازم الاجرا دانست و ادامه داد: تعامل و هم افزایی تمامی ارکان حکومت در سطح ملی و استان‌ها ضمانت اجرایی خوبی برای تصمیمات این ستاد است.

رزم حسینی همچنین با تقدیر از هماهنگی شبکه بانکی در کمک به حوزه تولید، اضافه کرد: علی رغم مشکلاتی که در کشور وجود دارد، اما شبکه بانکی و رئیس کل بانک مرکزی همکاری خوبی با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای حمایت از واحد‌های تولیدی داشتند، هم چنین تصمیمات خوبی در شورای پول و اعتبار برای حوزه تولید گرفته شده است.

وی همچنین با اشاره به عضویت وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متصدی تولید در ستاد‌های دیگر، یادآوری کرد: در این راستا از ظرفیت هیئت دولت و دیگر ستاد‌ها برای کمک به حرکت بهتر چرخ تولید به‌خصوص در این شرایط سخت استفاده خواهیم کرد.

رزم حسینی همچنین نگاه قوه قضاییه را در راستای کمک به حوزه تولید دانست و گفت: از این ظرفیت نیز باید به نفع تولید استفاده شود.

وی در خصوص واحد‌های تملک شده بانک‌ها نیز با اشاره به این که هیچ بانکی علاقمند به تملک نیست، تصریح کرد: این واحد‌ها سرمایه ملی هستند و آماده ایم با توجه به تجربه و تخصصی که در حوزه تولید داریم نسبت به راه اندازی مجدد ۲۰۰۰ واحد تملک شده بانکی با نظارت و مالکیت بانک‌ها اقدام کنیم تا وقتی که این واحد‌ها به چرخه تولید بازگشتند بانک‌ها آن‌ها را خود به مزایده بگذارند و به افراد دارای اهلیت و صلاحیت واگذار کنند.

وزیر صمت همچنین بیان کرد: از استاندارانی که مشارکت جدی در کارگروه‌های استانی تسهیل و رفع موانع تولید در استان خود داشته اند نیز در جلسات آتی تقدیر و تشکر خواهد شد.

رزم حسینی در ادامه از رسانه‌ها خواست که اقدامات انجام شده در حوزه تولید را برای امیدآفرینی در جامعه به خوبی منعکس کنند و در این باره تصریح کرد: علی‌رغم همه شرایط سخت که همه از آن مطلع هستیم، اما واحد‌های تولیدی در برخی حوزه‌ها از جمله لوازم خانگی، خودرو، صنایع نساجی، صنایع معدنی و ... دو یا سه شیفته کار می‌کنند که رسانه‌ها این موارد را در کنار واحد‌های احیا شده اطلاع رسانی کنند.

وی همچنین در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در راستای حمایت از تولید، تصریح کرد: با تصمیمات اتخاذ شده در شورای هماهنگی اقتصادی دولت مقرر شد تا واحد‌های تولیدی تملیکی بانکی که برنامه احیا دارند اگر حکم اجرایی برای آن‌ها صادر شده است تا پایان سال ۱۴۰۰ (برای یک مرتبه) این حکم متوقف و این واحد به ادامه فعالیت خود می‌پردازند.

وزیر صمت همچنین با اشاره به برنامه فعال‌سازی معادن حبس شده، گفت: ۶ هزار واحد معدنی که از نظر فنی غیر فعال شده‌اند آزادسازی می‌شوند و برای واگذاری به افراد دارای اهلیت و صلاحیت به مزایده گذاشته خواهند شد که این فرصت جدیدی برای اشتغال خواهد بود و این برنامه هفته بعد اجرایی و اطلاع رسانی خواهد شد.

رزم حسینی در این جلسه از زحمات اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، دبیر و قائم مقام رئیس برای تشکیل و پیگیری جلسات به خصوص در این شرایط سخت کشور و محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین با اشاره به انتصاب قائم مقام وزیر در امور بازرگانی این انتصاب را فرصت مناسبی برای حضور فعال خود در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و پیگیری امور مرتبط با این حوزه دانست.

در پایان این جلسه از زحمات میثم زالی در دوران تصدی دبیری این ستاد تقدیر و سید مهدی نیازی به عنوان دبیر جدید ستاد معرفی شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Germany
ناشناس
۲۱:۴۲ ۲۹ بهمن ۱۳۹۹
حتماااا
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر