معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد؛

تزریق واکسن کرونا به ۲۵۸ نفر از کادر درمان لرستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تاکنون برای ۲۵۸ نفر از کادر درمان واکسن کرونا تزریق شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از لرستان، مریم کوشکی  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سهمیه ۲۶۰ دوز واکسن کرونا در استان دریافت و تاکنون برای ۲۵۸ نفر از کادر درمان تزریق شده است.

مریم کوشکی بیان کرد: تزریق واکسن کرونا برای کادر درمان با اولویت کارکنان بخش مراقبت‌های ویژه بیماران کرونایی بوده است.

او  با بیان اینکه این واکسن در ۲ نوبت تزریق می‌شود اظهار داشت: دوز دوم آن به فاصله سه هفته بعد از دوز اول تزریق می‌شود و بر این اساس کادر درمانی بخش‌های مذکور که تاکنون به کرونا مبتلا نشده باشند این واکسن را دریافت می‌کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: واکسن کرونا که برای کادر درمان تزریق شد از نوع روسی و با نام تجاری "اسپوتنیک ۵" است که درحال حاضر مجوز تزریق را برای افراد زیر ۱۸ سال ندارد.

کوشکی ادامه داد: فاز اول تزریق برای افرادی است که بیشترین خطر ابتلا را دارند و شامل کادر بهداشتی درمانی در معرض بیماران کرونایی، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و پرخطر و مراکز نگهداری عمومی می‌باشد.

او عنوان کرد: فاز دوم برای افراد دارای محرومیت و آسیب پذیری بالا است و با فاصله سنی ۱۰ سال تعیین می‌شود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: بر این اساس از افراد سالمند تا ۷۵ سال شروع شده و ترتیب ۶۵ تا ۷۵و ۵۵ تا ۶۵ ساله را در بر می‌گیرد.

کوشکی تصریح کرد: تلاش می‌شود تا پایان سال بخشی از جمعیت عمومی شامل گروه‌های پرخطر مردم نیز واکسن کرونا را دریافت کنند، اما در حال حاضر تزریق واکسن برای مادران باردار و مادرانی که فرزند شیرخوار دارند، در برنامه نیست.

 او همچنین از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان طی هفته گذشته و تغییر رنگ برخی شهرستان‌ها خبر داد و گفت: مردم نباید از رعایت شیوه نامه های بهداشتی غافل شوند چراکه ویروس کرونا همچنان قربانی می‌گیرد.

انتهای پیام/ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر