آتش سوزی گسترده در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی

آتش سوزی که از صبح دیروز در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی کجور نوشهر آغاز شده همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،کامبیز محسن سلطانی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر گفت: حریق از صبح دیروز در منطقه نهر رودبار مشرف به روستای بین وبرکن واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی کجور آغاز شد که بلافاصله مامورین یگان محیط زیست نوشهر به منطقه اعزام شدند.

او افزود: بدلیل وزش باد گرم در منطقه حجم آتش سوزی گسترده شده و در حال حاضر علاوه بر مامورین یگان حفاطت محیط زیست شهرستان نوشهر، یگان حفاظت منابع طبیعی و گروه‌های مردمی نیز در منطقه حضور دارند و در حال اطفاء حریق هستند.

سلطانی با اشاره به شیب زیاد منطقه حریق که ازبرگ درختان پوشیده شده گفت: با توجه به صعب العبور بودن منطقه آتش سوزی و وزش باد شدید، مهار آتش بسیار سخت است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر، عامل آتش سوزی را در حال بررسی دانست و پوشش گیاهی منطقه را جنگلی انبوه از گونه‌های درختان راش و بلوط عنوان کرد.

همچنین آتش سوزی در جنگل‌های روستای پارت کلا بخش دودانگه ساری که از ساعت ۲۳ سه شنبه شروع شده بود، با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ساری و همکاری مامورین اجرایی منابع طبیعی، در ساعت ۵ صبح دیروز بطور کامل اطفاء شد.

عباس زارع رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساری،گفت: عامل این آتش سوزی، انسانی و شناسایی متخلف یا متخلفین با جدیت در حال پیگیری است.

او افزود:در این آتش سوزی حدود دوهکتار از اراضی جنگلی در آتش سوخت.

زارع با اشاره به افزایش دما و وزش باد‌های گرم در استان ازشهروندان خواست تا از روشن کردن آتش در جنگلها، مزارع و مراتع خودداری کنند.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: