استاندار اردبیل:

مواظب انتشار ویروس انگلیسی در استان اردبیل باشیم

استاندار اردبیل گفت: علیرغم رعایت تمام اصول بهداشتی در کشور ویروس انگلیسی در بیشتر استان‌ها شیوع یافته و ما باید مواظب انتشار این ویروس باشیم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در بیستمین جلسه قرارگاه طرح شهید سلیمانی گفت: همه مردم باید ضمن رعایت اصول بهداشتی و توجه به هشدار‌های دانشگاه علوم پزشکی حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله ۲متری را مدنظر قرار دهند و نسبت به ضدعفونی دست و محل کار و زندگی خود، در ادامه مقابله با این ویروس کادر درمان را حمایت کنند.

او با اشاره به اینکه ویروس انگلیسی جوانان و حتی کودکان را تحت الشعاع قرار می‌دهد گفت: ویروس کووید ۱۹ بیشتر افراد دارای بیماری زمینه‌ای را دچار آسیب جدی می‌کند در حالی که گستره شیوع ویروس جدید ۳برابر ویروس کووید ۱۹ اعلام شده و میزان مرگ و میر و تلفات ناشی از این ویروس سه برابر است.

استاندار اردبیل از مردم به ویژه جوانان خواست این ویروس را جدی بگیرند تا شاهد پیک چهارم کرونا و افزایش مبتلایان در آستانه عید نوروز نباشیم.

بهنام جو ادامه داد: اصناف و بازاریان در آستانه عید نوروز باید بیشتر از سایر اقشار این وضعیت را مدیریت کنند و مردم نیز برای ادامه حیات و در امان ماندن از گزند این ویروس‌های منحوس باید هشدار‌های پزشکی و اصول بهداشتی را بصورت جدی مورد توجه قرار دهند.

او با بیان اینکه تا زمان تزریق واکسن کرونا باید طبق اصول و دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی عمل کنیم افزود: در حال حاضر از تجارب استان‌های موفق در رابطه با پیشگیری از شیوع این ویروس‌ها باید الگو برداری کنیم و تیم بررسی به سایر استان‌ها بخصوص استان کرمانشاه اعزام شده تا از نحوه عملکرد آن‌ها بهره برداری بکنیم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: استان اردبیل در رابطه با پیشگیری و مدیریت کرونا جز استان‌های برتر بوده، اما استفاده از تجارب سایر استان‌ها جهت کاهش تلفات احتمالی مهم و دارای اهمیت است.

بهنام جو با اشاره به اینکه استفاده از شبکه شاد و ظرفیت آموزش و پرورش برای اطلاع رسانی باید استفاده کنیم افزود: در سطح استان نزدیک ۲۲۰ هزار دانش آموز وجود دارد و خانواده‌های این دانش آموزان هم می‌توانند از ظرفیت برنامه شاد از آخرین اطلاعیه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بهره‌مند شوند.

او با تاکید بر اینکه نباید زندگی خود و اطرافیان را با ندانم کاری و بی توجهی به خطر بیاندازیم بیان کرد: تبلیغات محیطی توسط کمیته اطلاع رسانی و شهرداری‌های شهرستان‌ها بصورت مستمر برای آگاهی بخشی به مردم انجام می‌شود و مردم نیز باید به احترام خود اطرافیان این دستورالعمل‌ها را جدی بگیرند.

رییس قرارگاه طرح شهید سلیمانی در اردبیل اظهار کرد:طرح خانه به خانه غربالگری توسط بسیجیان در شهر‌ها و روستا‌ها انجام شده و در بیشتر مناطق به اتمام رسیده است که در جریان غربالگری و اجرای این طرح ۵۴۲ مورد اماکن عمومی و شخصی که شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند اخطار کتبی دریافت کرده اند.

بهنام جو با تاکید بر اینکه افراد تحت کنترل و قرنطینه شده باید بصورت مستمر مورد ارزیابی قرار گیرند گفت: افرادی که تست آزمایش آن‌ها مثبت بوده و در خانه‌های خود قرنطینه شده اند توسط تیم پزشکی و بسیجیان آموزش دیده درمان و حمایت شوند تا از میزان بستری‌های بیمارستان‌ها کاسته شود.

او در پایان از عموم مردم، اصناف و بازاریان، کسبه، کارمندان، فرهنگیان و دانش آموزان خواست فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، فراموشی دور همی‌ها را جدی بگیرند و رعایت پروتکل بهداشتی تنها راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: