بازگشت ناوگروه نیروی دریایی ارتش از ماموریت دریایی

مراسم استقبال از هفتاد و یکمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم امامت نداجا در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، به نقل از روابط عمومی ارتش مراسم استقبال از هفتاد و یکمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر دریادار دوم جعفر تذکر فرمانده منطقه یکم امامت نداجا و جمعی از فرماندهان در بندرعباس برگزار شد.

امیر دریادار دوم تذکر، فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش ضمن خیرمقدم و خداقوت به کارکنان این ناوگروه، با اشاره به فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) مبنی بر اینکه امروز نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است، گفت: اینکه ما امروز قادر هستیم در مناطق دریایی دوردست، طیف وسیعی از عملیات دریایی را برای تامین منافع ملی و سیاست خارجی طراحی و به مرحله اجرا درآوریم و در ﺑﺮاﺑﺮ تمام ﺗﻬﺪﯾﺪات با قدرت بایستیم، تنها با یاری خداوند، اراده راسخ، ایمان و پشتکار تمام کارکنان و خانواده‌ها میسر شده است.

دریادار تذکر با بیان اینکه اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها در آب‌های بین المللی در کنار حراست از منافع جمهوری اسلامی ایران از افتخارات نیروی دریایی راهبردی ارتش است، افزود: امروز نیروی دریایی ارتش با اعزام ناوگرو‌های رزمی خود به آب‌های بین المللی برای اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش ها، علاوه بر حفظ خطوط مواصلاتی و تامین امنیت دریایی، توانسته است که چرخه اقتصاد کشور در دریا را به نحو احسن تامین کند.


بیشتر بخوانید


بر اساس این گزارش، هفتاد و یکمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن البرز و ناو پشتیبانی خارک با طی مسافتی بالغ بر ۸ هزار مایل، ۷۷ روز در آب‌های بین‌المللی به انجام ماموریت پرداخت.

همچنین ناو پشتیبانی خارک به منظور ادامه ماموریت محوله به همراه ناوشکن بایندر به‌عنوان ناوگروه هفتاد و دوم به آب‌های بین‌المللی اعزام شد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر