در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

قیمت انواع شیرینی برای روز پدر اعلام شد

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان تهران گفت: قیمت انواع شیرینی تا پایان سال با ثبات بوده و هیچ تغییری نخواهد کرد.

علی بهره‌مند رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان تهران در گفت‌وگو با  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص وضعیت بازار شب عید اظهار کرد: به هیچ عنوان برنامه‌ای برای افزایش قیمت برای بازار شب عید ۱۴۰۰ نداریم و تا پایان سال  با قیمت‌های فعلی فروش خواهیم داشت.


وی در خصوص تامین مواد اولیه اظهار کرد: اغلب واحد‌های صنفی با تامین مواد اولیه به خصوص در بخش شکر و روغن با مشکل مواجه هستند به طوری که هم گران و هم کم به دستشان می‌رسد.

بیشتر بخوانید:


رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان تهران بیان کرد: واحد‌های صنفی شکر را از بازار‌ آزاد تهیه می‌کنند چراکه قیمت در بازار و قیمتی که دولت عرضه می‌کند هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

بهره‌مند ادامه داد: روغن جامد هم هر از گاهی به واحد‌های صنفی از سوی دولت تامین می‌شود، اما کفاف نیاز آن‌ها را نمی‌دهد که واحد‌ها نهایتا مجبور به تهیه آن از بازار آزاد با قیمت‌های نجومی هستند.

جشنواره بهاره با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود

وی با اشاره به جشنواره بهاره ۱۴۰۰ تصریح کرد: به کمک اتاق اصناف ایران و وزارت صمت مقرر شد تا جشنواره بهاره امسال به شرط رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اجرا شود و تمامی صنوف به صورت داوطلبانه می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان تهران ابراز کرد: تعدادی از اتحادیه‌ها و صنوف هستند که با نزدیک شدن به عید نوروز فروش بیشتری را تجربه می‌کنند و بازار آن‌ها رونق می‌گیرد که امسال طی این جشنواره باید نسبت به اجرای تمام شیوه نامه‌های بهداشتی مقرر شده در ستاد ملی مقابله با کرونا اقدام کنند.

به گفته بهره مند؛ این جشنواره از ابتدای اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

رئیس اتحادیه صنف قنادان در پایان به قیمت انواع شیرینی مصوب نیز اشاره کرد و گفت: قیمت شیرینی تر برای واحدهای درجه یک کیلویی ۴۸ هزارتومان، شیرینی دانمارکی، زبان، پاپیونی ۳۸ هزارتومان و کیک یزدی هم ۲۹ هزارتومان است

 

طبق گفته رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان تهران مبنی بر عدم افزایش نرخ شیرینی تا پایان سال، نرخ در روز پدر نیز همان نرخنامه روزهای گذشته است و تغییری نخواهد کرد و هرگونه فروش با نرخ بیشتر تخلف محسوب می شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: شب عید ، اتاق اصناف
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر