تولید سالانه ۱۰ میلیون قطعه ماهی زینتی در فارس

معاون شیلات استان فارس با اشاره به سودآور بودن صنعت پرورش ماهیان زینتی، گفت: سالانه ۱۰ میلیون قطعه ماهی زینتی در استان فارس پرورش و تولید می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، شهرام اسدی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ واحد پرورش انواع ماهی زینتی در ۷ شهرستان استان فارس وجود دارد، گفت: این واحد‌ها سالانه بیش از ۱۰ میلیون قطعه گونه ماهی زینتی تکثیر و پرورش می‌دهند.

معاون شیلات استان فارس گفت: به طور تقریبی ۷۰ درصد تولید ماهیان زینتی استان در شهرستان شیراز انجام می‌شود.

او با بیان اینکه به ازای تولید هر ۴۴ هزار قطعه ماهی برای یک نفر اشتغال ایجاد می‌شود افزود: ۹۶ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در زمینه تکثیر ماهی زینتی در استان فارس مشغول به فعالیت هستند.

فلاحی با اشاره به ارقام گونه‌های ماهی زینتی در استان از جمله دیسکوس، مولی، گویی، اسکار، آنجل، سوروم، بارش، بلک ویدو و غیره، ادامه داد: این ماهی‌ها علاوه بر توزیع در سطح استان به استان‌های همجوار از جمله هرمزگان، اصفهان، کرمان، تهران، یزد و ... صادر می‌شود.

معاون شیلات جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه استان فارس در زمینه تولید ماهیان زینتی در بین استان‌های مختلف کشور رتبه هفتم را به خود اختصاص دادا است، بیان کرد: تولید ماهی‌های زینتی در این استان می‌تواند در درآمدزایی و توسعه اقتصادی کشور نقش مهمی ایفا کند.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر