استاندار فارس:

هنرمندان معرف فرهنگ غنی فارس در سطوح ملی و بین المللی هستند

استاندار فارس هنرمندان را از افتخارات فارس و شیراز دانست که رسالت خود را در گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی به خوبی انجام داده اند، گفت: هنرمندان معرف فرهنگ غنی فارس در سطوح ملی و بین المللی هستند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در آئین نمادین اهدای کارت هنر  با بیان این که توجه به مقوله هنر از ضرویات هر جامعه‌ای به ویژه جامعه فرهنگی ایران اسلامی است، اظهارداشت: شیراز به عنوان شهر ادب، فرهنگ و هنر که در سطح ملی و بین المللی به این موضوع مشهور است باید توجه جدی به موضوع هنر داشته باشد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که هنر زبانی اثرگذار و ماندگار در طول زمان است، افزود: مفاخری مانند حافظ و سعدی و موسیقی دان‌های بزرگ و خطاطان هنرمند ما آثار بسیار ارزشمندی خلق کرده اند که همواره پابرجا مانده است.

او با بیان این که هنر موجب غنای روح و روان انسان‌ها به ویژه در جامعه شهری می‌شود، ادامه داد: امیدوارم در شرایط فعلی که معضلات زیادی در جامعه داریم، زبان هنر، امیدآفرین و نشاط بخش باشد.

استاندارفارس با تاکید بر این که هنرمندان را از افتخارات فارس و شیراز می‌دانیم که رسالت خود را در گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی به خوبی انجام داده اند، افزود: هنرمندان معرف فرهنگ غنی فارس در سطوح ملی و بین المللی هستند.

رحیمی با بیان این که باید به تهدید‌ها و فرصت‌های ناشی از کرونا به صورت هم زمان توجه داشته باشیم، اظهارداشت: در شرایط اپیدمی کرونا، تجمع‌ها و فعالیت‌ها محدود شده و مراجعه افراد به مراکز فرهنگی و هنری کاهش یافته که موجب وارد شدن ضرر و زیان به این مراکز شده است.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تصریح به این که بخش گردشگری و بخش‌های فرهنگی و هنری از جمله حوزه‌هایی بوده اند که به شدت از شیوع کرونا آسیب دیده اند، ادامه داد: دولت تلاش کرده است در حد توان خود حمایت‌های لازم را از این بخش‌ها داشته باشد و اهدای هنرکارت به عنوان برگ سبزی از طرف دولت تقدیم هنرمندان شده است.

او با اعلام این که تعداد یک هزار و ۶۶۰ هنرکارت با اعتبار ۲۴ میلیارد ریال برای هنرمندان استان فارس اختصاص یافته است، گفت: اختصاص کمک‌های معیشتی موردی، پرداخت بیمه سه ماهه اول سالجاری به هنرمندان عضو کانون‌های رسمی استان و کمک‌های موردی در زمینه درمان هنرمندان از جمله کمک‌های دولت به هنرمندان بوده است.

استاندارفارس با بیان این که در زمینه پرداخت تسهیلات برای مراکز فرهنگی که یک هزار و ۳۴۲ متقاصی در این استان ثبت نام کرده بودند که ۱۹۳ میلیارد ریال پرداختی صورت گرفته است، افزود: در طرح تحفه صندوق کارآفرینی امید نیز ۳۷۵ نفر ثبت نام کردند که ۷۴ هزار میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

رحیمی با اشاره به این که در زمینه تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان ۶۳ مورد برای کارگاه‌های خانگی مستقل با اعتبار دو هزار و ۳۰۰ میلیون ریال و در زمینه مشاغل خانگی پشتیبان نیز ۹ مورد با چهار هزار میلیون ریال پرداخت صورت گرفته است، اظهارداشت: این اقدامات گوشه‌ای از مشکلات هنرمندان و اهالی فرهنگ را کاهش داده است، ولی در شرایطی که با تهدید عمومی روبرو شده ایم هزینه‌ها بر همه مردم تحمیل می‌شود.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس ادامه داد: کمک‌های مومنانه و مواسات در این استان به گستردگی صورت گرفته است که نشان دهنده احساس مسئولیت اجتماعی مردم فارس است و این موضوع از پیام‌های ارزشمند هنرمندان نیز متاثر بوده است.

گفتنی است در این مراسم نمادین استاندارفارس به علیرضا حیدرپور در رشته نمایش، روح اله محرری در رشته خوشنویسی، هادی صالح نیا در رشته موسیقی و مصطفی فتوح نژاد در رشته هنر‌های تجسمی به نمایندگی از سایر هنرمندان هنرکارت اهدا کرد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر