بررسی مشکلات مردمی در دیدار با مسئولان قضایی فارس

از ابتدای پارسال مشکلات قضایی بیش از ۱۰ هزار نفر در دیدار مردمی رئیس کل دادگستری و معاونان قضایی استان فارس بررسی شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رئیس کل دادگستری استان فارس در دیدار مردمی این هفته مسئولان قضایی، ضمن ملاقات و استماع اظهارات ۵۴ تن از مراجعه کنندگان، به بررسی پرونده‌های قضایی آنان پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی در حاشیه دیدار چهره به چهره با مردم هدف از دیدار مستقیم با مراجعان به دستگاه قضایی را بررسی مشکلات آنان از نزدیک عنوان کرد و اظهار داشت: عمده موضوعات مطرح شده در ملاقات‌های حضوری تسریع در رسیدگی ها، تقاضای اعمال ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری و تقاضای عفو و بخشودگی و تخفیف مجازات زندانیان بود که وفق موازین قانونی بررسی و دستورات لازم در جهت نظارت صادر شد.

او با توصیه به مردم در جهت اخذ نظر مشورتی مشاوران حقوقی و بهره گیری از وکلاء در دعاوی خاطر نشان کرد: استفاده از دانش حقوقدانان پیش از هر اقدامی می‌تواند ضمن کاستن از طرح دعاوی و شکایات مختلف در مراجع قضایی، زمینه پیشگیری از آسیب‌های ناشی از طرح پرونده در دستگاه قضایی را فراهم کند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه افزود: در راستای اجرای سیاست‌های قوه قضائیه و اجرای سند تحول قضایی، تکریم و احترام ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی مراجعان به دستگاه قضایی، تأکیدات لازم در خصوص انجام ملاقات‌های مردمی توسط رؤسای حوزه‌های قضایی انجام شده که این امر علاوه بر مرکز استان در کلیه حوزه‌های قضایی استان با تنظیم برنامه‌های زمانبندی و تحت عنوان میز خدمت در حال اجرا است.

حسین اسفندیاری قاضی حوزه ریاست دادگستری فارس نیز با بیان اینکه پارسال و ۱۱ ماهه امسال هر هفته جلسات دیدار مردمی برگزار شده است و تاکنون مشکلات قضایی بیش از ۱۰ هزار نفر از متقاضیان در قالب ملاقات‌های حضوری با رئیس کل دادگستری و مسئولان قضایی استان دراین دیدار‌ها بررسی شده است، گفت: دستورات صادر شده در ملاقات‌های مردمی در چارچوب موازین قانونی و با حفظ استقلال قضات است و مراجعان پیش از درخواست ملاقات حضوری نسبت به آراء قضایی خود آگاهی کامل پیدا کرده و از صحت و سقم مستندات جدید خود اطمینان حاصل کنند.

قاضی اسفندیاری افزود: متقاضیان دیدار با رئیس کل دادگستری و مسئولان قضایی استان باید در ایام هفته و در ساعات اداری با در دست داشتن آراء و مستندات خود به دادگستری مرکز استان واقع در میدان شهداء مراجعه و جهت ملاقات ثبت نام کنند.

در دیدار مردمی این هفته مسئولان قضایی استان علاوه بر حجت الاسلام والمسلمین موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس ارسلان اشرافی معاون قضایی، منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری فارس، علی مؤمن حسین پور معاون قضایی یوسف نیکنام و حسین اسفندیاری قاضی حوزه ریاست دادگستری استان نیز به راهنمائی و ارشاد مراجعان پرداختند.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر