آیا استفاده از دو ماسک در کنترل کرونا موثر است؟

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت : برای محافظت بیشتر در برابر کرونای انگلیسی توصیه می‌شود افراد از دو عدد ماسک سه لایه استفاده کنند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، سیاوش وزیری متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به قدرت نفوذ بالای کرونای انگلیسی، گفت : متاسفانه این نوع ویروس جهش یافته هم قدرت انتقال بالایی داشته و هم قدرت بیماری زایی بیشتری دارد، بنابراین محافظت‌های فردی در برابر این ویروس باید با حساسیت بیشتری انجام شود.

او با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک‌های سه لایه جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس، گفت : توصیه می‌شود در بحث محافظت بیشتر در برابر ویروس کرونای انگلیسی از دو عدد ماسک سه لایه استفاده شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: توصیه به استفاده از دو ماسک به خاطر این است که اگر ماسک اول خوب صورت را نپوشانده و یا سوراخ بوده و یا آسیب دیده باشد، ماسک دوم بتواند محافظت موثر را اعمال کند.

وزیری افزود: از طرفی تحقیقات علمی نشان می‌دهد که استفاده از یک عدد ماسک سه لایه تا ۸۰ درصد و استفاده همزمان از دو عدد ماسک سه لایه تا ۹۳ درصد می‌تواند در بحث ابتلا به کرونا پیشگیری داشته باشد.

این متخصص بیماری‌های عفونی گفت: با توجه به قدرت سرایت بالای ویروس کرونای انگلیسی و شدت بیماری زایی این ویروس توصیه بر این است افراد سطح محافظت را بالا برده و حتما از دو عدد ماسک سه لایه استفاده کنند .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر