پابند الکترونیکی در پای مجرمان فاقد سابقه

رئیس کل دادگستری گلستان از قضات استان خواست مجرمان خرد و فاقد سابقه را به جای زندان با پابند الکترونیک تحت مراقبت قرار دهند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،  هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه بررسی عملکرد و برنامه‌های حوزه قضایی گمیشان که از طریق ویدئوکنفرانس با قضات این شهرستان برگزار شد، گفت: بستر برای استفاده از پابند‌های الکترونیک در استان فراهم شده و محدودیتی برای استفاده از این پابند‌ها وجود ندارد.

هاشمیان از قضات خواست: از ظرفیت قانون برای صدور آرای جایگزین حبس و مراقبت‌های الکترونیک از طریق پابند بیشتر استفاده کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه از تلاش دادگستری استان برای بهبود آرا خبر داد و گفت: نشست‌های قضایی با محور آرای تایید نشده در محاکم تجدیدنظر در دادگستری‌های سراسر استان برگزار و نتیجه آن به همه قضات اعلام شود.

هاشمیان در این جلسه بر ارجاع بیشتر پرونده‌ها به شورای حل اختلاف تاکید کرد و گفت: از ظرفیت علما و بزرگان در شهر‌هایی مانند گمیشان در سازش طرفین به ویژه دعاوی تهدید و توهین باید بیشتر بهره ببریم.

رئیس کل دادگستری گلستان با قدردانی از تلاش قضات گمیشان برای کاهش پرونده در سال جاری گفت: گمیشان تنها شهر استان است که علیرغم افزایش آمار پرونده‌ها، ورودی‌های آن امسال ۱۷ درصد کمتر شده است.

هادی هاشمیان گفت: آماده دریافت اقدامات ابتکاری این حوزه قضایی و انتقال آن به سایر محاکم برای کاهش ورودی‌ها هستیم.

انتهای پیام/فا/ق
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر