سرهنگ جوانبخت:

طیف سنی رانندگان پرخطر بین ۳۰ الی ۴۰ سال است

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ درباره رانندگی پرخطر توضیحاتی داد.

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ رابعه جوانبخت در برنامه شهر امن  شبکه ۵ سیما گفت: گروه رانندگان پر خطر جوانان بین ۳۰ تا ۴۰ سال است، رانندگان با گروه سنی ۴۰ به بالا با هم یک اختلاف خیلی زیاد و فاصله دار با این گروه قرار دارند.

وی ادامه داد: سه طیف راننده داریم که این رانندگان به سه دسته رانندگان صبور، رانندگان کم طاقت و رانندگان پر خطر دسته بندی می‌شوند. 

وی افزود: رانندگان پر خطر رانندگانی هستند که خشم خودشان را کنترل نمی‌کنند، تمایل زیادی به انجام حرکات مخاطره آمیز دارند و خیلی  رانندگی را دوست دارند، به خاطر همین رانندگی پر خطر تخلفات بیشتری را از آن‌ها شاهد هستیم.

وی گفت:  رانندگان پر خطر شهر تهران همان رانندگان جوان هستند که میل زیادی به رانندگی تهاجمی و یا ماجراجویی و هیجان طلبی خاصی را در رانندگی خودشان دنبال می‌کنند.

جوانبخت افزود: متاسفانه بیشترین آمار تصادفات ما در معابر بزرگراهی است که وقتی بررسی صورت می‌پذیرد می‌بینیم که میانگین سنی بین ۳۰ تا ۴۰ سال هستند، این گروه دوست دارند که این عملیات‌ها و حرکات مخاطره آمیز و سرعت‌های بالا را تجربه کنند.

وی توصیه کرد: رانندگان حتما با سرعت مطمئنه و رانندگی با صبر وحوصله انجام دهند تا شاهد بروز تصادفاتی از این دست نباشیم.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر